Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Poslanec Národnej rady SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) poukázal na manipuláciu s prieskumami verejnej mienky, ktorú si všimol na stránke Demokratov.

Chcete dôkaz o tom, ako strana „Demokrati“ klame a manipuluje prieskumy preferencií? Nech sa páči, ponúkajú ho sami na svojom Facebooku,“ uvádza Šutaj Eštok svoj príspevok na Facebooku.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Poslanec poukázal na to, že prvý status si „Demokrati“ zverejnili v júli, pričom v ňom oslavovali 4,2 percenta, ktoré im namerala agentúra Median. Šutaj Eštok k tomu poznamenáva, že žiadna iná agentúra im nikdy toľko nenamerala a teda spomínaný výsledok bude daný zrejme tým, že si ten prieskum zaplatila samotná strana.

A hľa. V auguste im TÁ ISTÁ agentúra namerala 4,1. Čím sa Hegerovci/Naďovci/Šeligovci chvália pre zmenu teraz? Zrazu mali v júli len 3,4 a zázračne rastú. Akurát že svoj prvý, júlový status, zabudli vymazať,“ všimol si Šutaj Eštok.

Demokrati pri aktuálnom augustovom výsledku prieskumu 4,1 percent (ktorý by nestačil na vstup strany do parlamentu) slávnostne uviedli: „Ďakujeme! Sme odhodlaní bojovať za vás aj naďalej!“

Poslanec k tomu ďalej uviedol, že tu teraz vôbec nejde o túto „partičku beznádejných lúzrov“. „Ide o to, že presne takto sa vytvára verejná mienka pred voľbami. Kupovaním prieskumov, manipuláciami a následnými bombastickými titulkami v médiách,“ píše Šutaj Eštok.

Svoj status následne poslanec Hlasu uzatvára slovami: „A my v HLASe hovoríme jasne: voľme podľa toho, čo je ktorá strana pripravená urobiť pre ľudí a zlepšenie ich života. Či budú žiť ďalšie štyri roky zaplavení kauzami, zatýkaním, nenávisťou a popritom budú ďalej chudobnieť – alebo sa im konečne začne žiť lepšie s novou zodpovednou a odborne pripravenou vládou, ktorá sa bude venovať ľuďom, a nie sama sebe. Ja si 30. septembra vyberiem druhú možnosť.“

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.