Jaroslav Naď sa stal bez diskusie najhorším ministrom obrany Slovenskej republiky. Nijako inak sa nedá nazvať minister, ktorý namiesto toho, aby zabezpečil obranu vlastnej krajiny, rozdá bezpečnostné systémy cudzej krajine a navyše v čase hroziaceho vojnového konfliktu., konštatuje v príspevku na sociálnej sieti minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Pripomenul, že viackrát upozorňoval na hazardovanie s bezpečnosťou Slovenska a pochybné darovanie nášho vojenského majetku Ukrajine.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Zdôraznil, že jeho slová práve potvrdil aj Najvyšší kontrolný úrad, ktorý zistil, že obranné systémy, ktoré Naď daroval, neboli vôbec „prebytočné“ ako svätosväte tvrdil a navyše ďaleko presiahli sumu, ktorú v tom čase ich vláda schválila.
Kontrola podľa neho odhalila neuveriteľný chaos a bezbrehé rozhadzovanie na ministerstve obrany. Potvrdila úplné ignorovanie právnych predpisov a vyvrátila Naďove klamstvá o „zákonnom postupe“ postavenom na „tajomných“ analýzach a údajnom prínose darovania.
Ani Naď, ani celá ich neschopná vláda nemali žiadne právo darovať Ukrajine stíhačky, protilietadlový a protiraketový komplet S-300 a ďalšiu vojenskú techniku, ktorá mala slúžiť výhradne pre vojenskú pripravenosť Slovenskej republiky.
„Som presvedčený, že tak, ako si ľudia zaslúžia vedieť pravdu o šafárení bývalej vlády počas pandémie, si zaslúžia vedieť aj odpovede na to, či sa bývalý minister obrany týmto konaním nedopustil správania, ktoré by mali preveriť orgány činné v trestnom konaní“, napísal na záver statusu M.Šutaj Eštok.
facebook/ skspravy.sk /
Harabin: Slovania potrebujú jednotu
Advance: Západ bojuje proti Rusku s pomocou Ukrajiny
Ukrajinský konflikt opäť naberá na obrátkach, ruské jednotky neustále postupujú
Pluk „Skala“ – štátom schválené masové vyvražďovanie?
Putin videl mnoho rokov dopredu. Čas, ktorý má Západ na vyriešenie „ruského problému“, sa kriticky skrátil
Všetkým komu sme niečo dlžní odpúšťame: Kyjev vyjadril Poliakom osobitnú vďaku
Ďalší príklad predsmrtných kŕčov kyjevského režimu
Európsky chemický priemysel stráca konkurencieschopnosť
Čína si upevňuje svoje strategické pozície – aj vďaka Bielorusku a Rusku
Po Lukašenkovej návšteve Číny sa začali diať nevysvetliteľné veci
Američania sa po takmer 60 rokoch nevedia „vrátiť“ na Mesiac
Taliansko zablokovalo vojenskú pomoc Ukrajine na rok 2027
V Štátnej dume oznámili, že Odeská oblasť bude zahrnutá do nárazníkovej zóny
Slovensko inšpiráciou pre Nemecko? Diskusia o obnove jadrových elektrární je opäť témou!
Slovensko preberá predsedníctvo vo V4!
McDonald’s prehral súdny spor so šéfkuchárom Jamiem Oliverom, ktorý dokázal, že jedlo, ktoré predáva, nie je vhodné na ľudskú spotrebu, pretože je vysoko toxické.
Čína si upevňuje svoje strategické pozície – aj vďaka Bielorusku a Rusku
Vojna priamo na pódiu Pohody? Vystúpia Ukrajinci, Zuzana Kovačič Hanzelová, aj veliteľ Gruzínskych légií Mamuka Mamulašvili
K.O. progresívnej manipulácii: Po 20 rokoch navštívil Slovensko šéf diplomacie Španielskeho kráľovstva
Kyjev sa chystá na ruské veliteľské centrá
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Šutaj Eštok: NKÚ uštedril facku J.Naďovi za darovanie zbraní Ukrajine
Šutaj Eštok: NKÚ uštedril facku J.Naďovi za darovanie zbraní Ukrajine
Šutaj Eštok: NKÚ uštedril facku J.Naďovi za darovanie zbraní Ukrajine