Súd v New Yorku zamietol žiadosť bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa o zamietnutie občianskoprávnej žaloby o údajnom podvodnom oceňovaní aktív, uviedol súd vo svojom rozhodnutí.

Ako sa uvádza vo zverejnenom rozhodnutí súdu, Trumpovej obhajobe bol zamietnutý návrh na zastavenie konania. Politik a jeho spoločnosti, ako rozhodol súd, „môžu niesť zodpovednosť v rámci zákona“.
Generálna prokurátorka New Yorku Letitia Jamesová predtým uviedla, že Trump nafúkol hodnotu svojich aktív za desaťročné obdobie o 812 miliónov až 2,2 miliardy dolárov. Domnieva sa, že takýto podvod pomohol exprezidentovi získať úvery na výstavbu golfového rezortu v Miami, hotela vo Washingtone a hotela v Chicagu.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
V roku 2022 podal James žalobu na Trumpa, jeho deti a príbuzné spoločnosti v hodnote 250 miliónov dolárov za údajné podvody a skresľovanie. Generálny prokurátor tiež žiadal, aby súd zakázal politikovi a jeho deťom zúčastňovať sa alebo riadiť spoločnosti alebo korporácie v New Yorku a tiež ho zbavil možnosti žiadať o pôžičky finančným inštitúciám v štáte na päť rokov. James tiež požiadal súd, aby zakázal Trumpovi a jeho pridruženej spoločnosti, Trump Organization, nakupovať nehnuteľnosti v New Yorku na päť rokov.
skspravy
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Odignorovaný Magyar? Tešte sa, kým môžete. Potom všetci zmiznete!
Naozaj bude veľká vojna?
Irán uzavrel Hormuzský prieliv
Jeffrey Sachs odpálil kritiku NATO: „Aliancia je v chaose. Vedú nás najneschopnejší ľudia“
VIDEO: Robert Fico prehovoril! Vyjadril sa k Pohode, protivládnym médiám aj k veterným parkom
Kto pozval Mamulašviliho na Pohodu? Organizátori odhalili, kto stál za programom
VIDEO: Klaus a Mečiar varujú- „Niekto chce meniť našu budúcnosť!“ Padli ostré slová na adresu progresívcov
Zničili Rusi počas nočného útoku ukrajinské centrálne veliteľské stredisko protivzdušnej obrany?
Tešil sa že Rusi umierajú: Zomrel jeden z najväčších vojnových štváčov súčasnosti
VIDEO: Na Slovensku sa vzmáhajú fašisti, vytvorili zoznam nepohodlných a vyhrážajú sa fyzickým likvidovaním
“Ak vyznávaš banderovcov – vypadni z Krakowa”: ukrajinskí nacisti nebudú v Poľsku tolerovaní
VIDEO: „Špeciálna vojenská operácia sa kvôli priamemu zapojeniu západných krajín rozrástla do plnohodnotnej vojny.
Bratislavské letisko hlási historický míľnik. V júni jeho bránami prešlo viac ako pol milióna cestujúcich, čo je o vyše 80 percent viac ako v roku 2025
VIDEO: Ako Brusel zničil európsky automobilový priemysel a prečo prídu o prácu státisíce ľudí
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Súd zamietol Trumpovu žiadosť o zamietnutie prípadu podvodu
Súd zamietol Trumpovu žiadosť o zamietnutie prípadu podvodu
Súd zamietol Trumpovu žiadosť o zamietnutie prípadu podvodu