Slovanské Noviny

6. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Srbské protesty sa začali aj v južných oblastiach Kosova

Etnickí Srbi žijúci v enklávach na juhu neuznaného Kosova organizovali masové protesty na podporu požiadaviek, ktoré predložili krajania na severe územia. Pokojných protestov sa zúčastnili tisíce Srbov žijúcich v južných enklávach Gracanice a Štrpce, ako aj v obci Gorne Kustse.

Podľa portálu Kosovo online pokračujú v severných obciach Zvecan a Leposavić protesty etnických Srbov, ktoré požadujú odvolanie zvolených predstaviteľov miestnych úradov, napriek bojkotom zo strany srbského obyvateľstva, v apríli tohto roku.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Príslušníci kontingentu NATO KFOR predtým obkolesili budovy mestskej samosprávy opevnením v podobe radov ostnatého drôtu, za ktorým boli umiestnení dôstojníci kosovskoalbánskej polície vybavení ťažkou technikou a obrnenými vozidlami.

topwar.ru