Slovanské Noviny

1. apríla 2023

K porozumeniu Čelovekom

Pokiaľ ide o agendu tých, ktorí sa snažia profitovať z utrpenia a biedy vďaka svojim vysokým politickým a mediálnym konexiám, musíme sa zobudiť skôr, než bude neskoro, píše Juan Ángel Soto

Laurence D. Fink

Vo všeobecnosti sa západná verejná mienka stavia k vojne na Ukrajine z humanitárnej perspektívy, ktorá súcití s obrovským utrpením ukrajinského ľudu a zároveň morálne odsudzuje agresora: Putina.

Po prvé, humanitárne zameranie stojí v ceste tvrdej geopolitickej analýze. A to jednak preto, čo je v stávke, a jednak preto, že na globálnej šachovnici pôsobí ako hybná sila štátna moc, na rozdiel od humánneho súcitu. Ale nielenže čisto humanitárne zameranie zakrýva takéto dôležité úvahy; ešte horšie je, že tí, ktorí sa odvážia zapojiť do nesentimentálneho geopolitického diskurzu mimo vojenských a spravodajských kruhov, sú automaticky odsúdení médiami a politickou triedou a potom ostrakizovaní. Zdá sa, že geopolitika je spôsob analýzy, ktorý neschvaľuje súd politickej korektnosti.

Po druhé, humanitárna perspektíva, ktorou sa vojna na Ukrajine posudzuje, značne zjednodušuje zložitosť aktérov a záujmov, prisudzuje Zelenskému kvázi mesianistické vlastnosti, ktorými by mohol čeliť svojej nemesis, Putinovi, a redukuje na jeden rozmer konflikt, ktorý v skutočnosti zahŕňa mnoho navzájom sa doplňujúcich i protichodných.

Jedným z najdôležitejších aspektov je úloha, ktorú v ukrajinskej vojne zohráva BlackRock – popredný svetový hedžový fond, ktorý sa môže pochváliť aktívami v hodnote viac ako 10 biliónov dolárov.

Pred dvoma týždňami usporiadal ukrajinský prezident videokonferenciu s generálnym riaditeľom spoločnosti BlackRock Larrym Finkom, na ktorej dosiahli „dohodu o koordinácii investičného úsilia na obnovu vojnou zničenej krajiny“. Plán obnovy sa začne realizovať s cieľmi stanovenými v krátkodobom horizonte, ako bolo uvedené po spomínanom stretnutí. Ukázalo sa tiež, že niektorí vedúci pracovníci finančného gigantu navštívia Ukrajinu ešte v tomto roku, aby vláde poradili, „ako štruktúrovať finančné prostriedky na obnovu krajiny“, čo už bolo stanovené v dohode o spolupráci, ktorú 10. novembra 2022 podpísali ukrajinské ministerstvo hospodárstva a spoločnosť BlackRock Financial Market Advisory (FMA).

Spoločnosť BlackRock zjavne nepodniká v oblasti humanitárnej pomoci. A hoci je ťažké – alebo možno nie až také ťažké – predstaviť si túto firmu, ako povzbudzuje svojich klientov, aby považovali obnovu Ukrajiny za „skvelú investíciu“, je to obraz, ktorý stojí za zamyslenie, pretože pravdepodobne čoskoro bude pravdivý.

História spoločnosti BlackRock v tomto konflikte je zároveň oveľa hlbšia, a to tak z hľadiska jeho dôsledkov, ako aj načasovania. Už v septembri 2022 Zelenskyj a Fink diskutovali o tom, ako prilákať verejné a súkromné investície na Ukrajinu. Len mesiac predtým Eric Van Nostrand, ktorý predtým zastával pozície výkonného riaditeľa a vedúceho výskumu pre udržateľné investície a multi-asset stratégie, opustil spoločnosť Blackrock a nastúpil na ministerstvo financií, ktoré je zodpovedné za výrobu všetkých amerických peňazí a poštových známok, riadenie federálnych financií a dohľad nad bankami. Jeho nová úloha? Bude pracovať ako hlavný poradca pre ekonomické otázky spojené s Ruskom a Ukrajinou a bude priamo podriadený Benovi Harrisovi, námestníkovi ministra financií pre hospodársku politiku.

K tomu sa pridáva, a možno je to najdôležitejšie, úloha popredného svetového správcu hedžových fondov na americkom a globálnom trhu s nehnuteľnosťami. V lete minulého roka sa v správe denníka Wall Street Journal tvrdilo, že BlackRock je jedným z najviac deformujúcich investičných fondov v oblasti nehnuteľností, pričom sa ukázalo, že venuje obrovské sumy peňazí na skupovanie súkromných domov, od sídlisk až po celé štvrte. Jeho cieľom je? Zvýšiť ceny, extrémne sťažiť vlastníctvo domov a vytvoriť celé generácie rentiérov, okrem ďalších dôsledkov, ako je vyhnanie pracujúcich vrstiev z ich rodových komunít, ktoré sa namiesto toho stávajú exkluzívnym loviskom niekoľkých bohatých investorov.

Dielikom, ktorý dopĺňa skladačku, je zdroj peňazí, ktorými ukrajinská vláda platí za poradenské služby spoločnosti BlackRock – ktorá opäť nezahŕňa charitu do svojho investičného portfólia. A odpoveď je jasná: z daní popredných západných demokracií a najmä amerických daňových poplatníkov, ktorí už v roku 2022 bankovali ukrajinské vojenské úsilie sumou 13 miliárd dolárov. Toto úsilie bude pokračovať, ako vtedy vyhlásil Biden, „tak dlho, ako to bude potrebné“. Inými slovami, my všetci platíme BlackRock prostredníctvom Zelenského vlády za vypracovanie cestovnej mapy, ktorá zaručuje predovšetkým vlastné investície a poskytuje americkému gigantovi potrebnú likviditu, aby sme si nemohli kúpiť dom, hlavný prediktor pokroku a ekonomickej a rodinnej stability. Takéto sebapoškodzovanie je možné len vďaka zlomyseľnosti alebo ignorancii zvolených vlád a médií, ktoré sa podieľajú na globalistickej agende, z ktorej má prospech len zopár ľudí na úkor ostatných, ako to odhalila samotná spoločnosť BlackRock vo svojich prognózach na rok 2023. Tieto prognózy sa skutočne nápadne podobajú vízii sveta, ktorá bola prezentovaná na stretnutí Davoského fóra, ktoré sa konalo minulý týždeň a na ktorom sa zišli všetci obvyklí podozriví – medzi nimi aj samotný Fink, ktorý je členom správnej rady Svetového ekonomického fóra.

Zdá sa, že Zelenskyj sa tam vybral na nákupy, pretože v Davose našiel vôľu aj zdroje, ktoré hľadá. Okrem spoločnosti BlackRock, ktorá má v tejto sfére jasné ekonomické záujmy, Odile Françoise Renaud-Basso, prezidentka Európskej banky pre obnovu a rozvoj (EBOR) – ktorá v roku 2022 investovala 1,7 miliardy eur do energetickej, dopravnej a inej infraštruktúry na Ukrajine – v Davose zdôraznila, že „čím viac urobíme teraz, tým menej budeme musieť urobiť pri obnove“.

Táto naliehavosť je zarážajúca vzhľadom na to, že vojna sa zrejme čoskoro neskončí a náklady na obnovu naďalej rastú. V spoločnej správe ukrajinskej vlády, Európskej komisie a Svetovej banky zo septembra 2022 sa odhaduje, že náklady na rekonštrukciu a obnovu už dosiahli 322 miliárd eur a táto suma každým dňom rastie. Preto sa nad náhlivosťou, s akou sa koordinuje rekonštrukcia krajiny, vznáša tieň falošných záujmov a, ako sa časom môže ukázať, aj korupcie.

Vzhľadom na to všetko je vhodné byť obzvlášť ostražitý, pretože niet pochýb o tom, že informácie, ktoré sa k nám dostávajú prostredníctvom tradičných médií, sú prinajmenšom povrchné a ideologicky skreslené. Neexistuje jedna, ale skôr množstvo perspektív, z ktorých možno pristupovať ku konfliktu gigantických rozmerov, akým je vojna na Ukrajine, a v hre je aj množstvo záujmov. Pokiaľ ide o agendu tých, ktorí sa vďaka svojim vysokým politickým a mediálnym konexiám snažia profitovať z utrpenia a nešťastia, musíme sa zobudiť skôr, ako bude neskoro. Sú organizovaní a ako vidno, nevynechajú žiadnu príležitosť – ani vojnu, ako by povedal Churchill. Kde je naša odpoveď?

hlavnespravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: