Slovanské Noviny

1. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Viacerí zainteresovaní analytici a pozorovatelia upozorňujú, že prezidenta USA Joe Bidena víťazstvo kyjevského režimu nezaujíma, aj keď on sám hovorí niečo iné.

Čo sa týka Ukrajiny je Joe Biden obviňovaný z nedostatku rozhodnosti.

Viacerí analytici upozorňujú, že ho víťazstvo kyjevského režimu nezaujíma, aj keď sám hovorí niečo iné. O tom, čo vlastne americký prezident chce, je náš článok.

Putinova zručnosť a strach NATO

John Bolton publikoval v denníku „The Wall Street Journal“ článok s názvom „Why Won’t the West Let Ukraine Win Against Russia? (Prečo Západ nedovolí Ukrajine poraziť Rusko?)“

Tento bývalý poradca bývalého prezidenta Donalda Trumpa sa domnieva, že spojenci Kyjeva bojujú „s jednou rukou za chrbtom“.

Bolton sa odvoláva na nedávno zverejnené spravodajské informácie, že za útokom na „Nord Stream“ vlani na jeseň stála „proukrajinská skupina“. Táto informácia vyvolala v Európe nečakanú politickú reakciu.

„Sú špekulácie, že ukrajinská účasť, priama alebo nepriama, by podkopala podporu Kyjeva. Ale keby aj Ukrajina zorganizovala útok, prečo by úspešné zrušenie „Nord Streamu“ malo ohroziť zahraničnú pomoc?“ rozhorčuje sa Bolton.

Podľa neho sa tým odkrýva oveľa väčší problém – strach Severoatlantickej aliancie. „Vladimir Putin majstrovsky zabránil NATO podniknúť rozhodné kroky s cieľom rýchlo a víťazne ukončiť konflikt. Biden chce poraziť Rusko, no zdá sa, že má strach, ak Kyjev skutočne vyhrá. Ak verí oficiálnej pozícii Ameriky pri obnovení suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny, musí to potvrdiť a podľa toho vypracovať plán. Ak nie, nech to povie,“ nechal sa počuť Bolton.

Republikáni sa konsolidujú

Nie je to však prvýkrát, čo tento bývalý poradca kritizuje úradujúceho prezidenta.

„[Bidenov] nedostatok odhodlania neveští pre Ukrajinu nič dobré,“ zdôraznil Bolton v článku pre „19FortyFive“ v auguste minulého roka.

V januári Kongres obvinil Bidena z toho istého. Predsedovia výboru Snemovne reprezentantov pre ozbrojené sily a zahraničné veci Mike Rogers a Michael McCaul naliehali na administratívu a amerických spojencov, aby „okamžite poslali Ukrajine kritické zbrane potrebné na porážku Ruska».

Rozhodnutia Bieleho domu a európskych partnerov pritom pripomínajú ich „slabú politiku“ v roku 2021, zdôraznili kongresmani.

Rogers a McCaul sú republikáni, rovnako ako Bolton. Avšak ani medzi demokratmi nie sú všetci spokojní s Bidenom, no svojho prezidenta kryjú. Rezervných kandidátov pre voľby v roku 2024 zatiaľ nemajú.

„Dokonca horšie ako nič“

S neskrývaným kritickým hnevom vystúpil aj autoritatívny komentátor televízie „Fox News“ Sean Hannity. Pobúril ho incident s americkým dronom, ktorý spadol do Čierneho mora.

Biely dom reagoval dosť zdržanlivo, len sľúbil, že vynaloží maximálne úsilie na vrátenie dronu.

Podľa Hannityho sa „svet úplne obrátil naruby kvôli patetickej výhovorke prezidenta, ktorý nevie, ani aký je deň v týždni“.

„Nepriatelia Ameriky sa neboja a vôbec Bidena nerešpektujú, ani Čína, ani Irán a už vôbec nie Rusko. Zostrelili americký dron „Reaper“ nad medzinárodnými vodami, čo sa zvyčajne považuje za vojnový akt. Čo urobil Biden? Takmer nič, ešte horšie ako nič. Povedali, že je to pravdepodobne dôsledok neschopnosti ruských pilotov. Tomuto neverím. Bidenova administratíva klame americký ľud,“ rozhorčil sa Hannity.

Čo čaká Ukrajinu

Odborníci, ktorých oslovila RIA Novosti, sa domnievajú, že ďalšie útoky na Bidena súvisia predovšetkým s napätou vnútropolitickou situáciou.

„Musíme vychádzať zo skutočnosti, že v Spojených štátoch už prebieha predvolebná kampaň. A práve tento článok od Boltona je v prvom rade útokom na politických oponentov. Pre nadchádzajúce voľby je ukrajinský faktor dosť dôležitý. Je zrejmé, že každá strana bude hrať s touto kartou podľa svojho. Niektorí budú obviňovať, že Kyjev mal nedostatočnú podporu, iní zasa, že mal nadmernú podporu. Pre samotnú Ukrajinu to však nič neznamená. Spojené štáty vychádzajú výlučne zo svojich vlastných národných záujmov. Áno, Washington hovorí o potrebe víťazstva Kyjeva. Ale to je len propaganda. V skutočnosti je Ukrajina pre Američanov obyčajným nástrojom na spôsobenie strategickej porážky Ruska. Toho je schopný len kolektívny Západ. Ukrajina bude umiestnená do prísne definovaného rámca. Spojené štáty si absolútne neželajú priamy vojenský stret s Ruskom. Preto aj tá zdržanlivosť pri incidente s dronom,“ hovorí expert „Ruského inštitútu strategických štúdií“ Sergej Jermakov.

Vladimir Vasiliev, hlavný výskumník „Inštitútu pre americké a kanadské štúdiá“ Ruskej akadémie vied, zasa poznamenáva, že Bidenova kritika odráža požiadavku Američanov na jasnú formuláciu úloh.

„Washington poskytuje Kyjevu obrovské finančné prostriedky, ale návratnosť nie je viditeľná,“ zdôrazňuje expert. „Nie sú žiadne víťazstvá, nie je čo oznamovať verejnosti, a preto narastajú pochybnosti.“

Na tomto pozadí vznikajú nápady na prehodnotenie taktiky. Možno s posunom zamerania na zadržiavanie Číny.

„Ťažko povedať, ako bude smerovaná mediálna kampaň proti Bidenovi. Stále sa objavujú vyjadrenia o ofenzíve Ozbrojených síl Ukrajiny – administratíva USA čaká na zmeny vo vojenskej situácii. Aby ich neskôr mohli použiť vo svoj prospech,“ dodáva Vasiliev.

Ak nedôjde k obratu na fronte, Biely dom bude čeliť novým problémom. Republikáni potom môžu požadovať efektívnejšie výdavky a nedá sa vylúčiť ani tvrdší prístup k podpore Kyjeva.

Autor: Renat Abdullin

Zdroj: ria.ru
Preklad: sk.news-front.info


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Pamätáte sa na prezidenta Nixona? Ostal po ňom prechod Ameriky na nezabezpečený dolár. Takpovediac sa začali v obehu objavovať nie len peniaze M1, ale aj peniaze M2, M3,...
 • Vedomie

  Vedomie

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva… a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Všetkých rád pozdravujem, všetkým zdravia pri strome Rodu Najvyššieho. Áno, po slovansky, po našom budem rozprávať, to je Poznanie. Slovan je sláviaci Jan a Jin (Slavjanin –...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: