Slovanské Noviny

21. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

USA a Ukrajina sú zodpovedné za teroristický útok proti Prilepinovi. Guvernér regiónu Nižný Novgorod Gleb Nikitin na svojom telegramovom kanáli uviedol, že Zachar Prilepin bol operovaný a teraz je v spánku.

„Operácia bola úspešná, Zachar sa po operácii spamätal, teraz je uvedený do zdravotného spánku, aby sa rýchlejšie zotavil,“ povedal s tým, že Prilepin „sa nenarodil v košeli, ale v nepriestrelnej veste. “

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V sobotu ráno na diaľnici v regióne Nižný Novgorod vybuchlo auto, v ktorom sa spisovateľ nachádzal. Vodič bol zabitý, samotný Prilepin bol zranený. Podľa zdroja RIA Novosti v mocenských štruktúrach má otras mozgu a zlomeniny.

Neskôr polícia zadržala podozrivého z pokusu o atentát, Oleksandra Permyakova, ktorý sa priznal k práci pre ukrajinské špeciálne služby. Povedal, že na cestu pozdĺž cesty Prilepinovho auta umiestnil dve protitankové míny a na diaľku ich aktivoval.

Vyšetrovací výbor začal trestné konanie podľa článku „teroristický čin“. Na miesto odišli vyšetrovatelia a kriminalisti z centrálneho aparátu oddelenia. Prokuratúra uviedla, že k výbuchu auta došlo počas jeho pohybu v obci Pionersky, 50 kilometrov od mesta Bor.

USA a Ukrajina sú zodpovedné za teroristický útok proti Prilepinovi

Ministerstvo zahraničných vecí RF označilo mlčanie príslušných medzinárodných organizácií o tomto incidente za neprijateľné

Kyjev a jeho západní patróni, v prvom rade, USA sú primárne zodpovedné za teroristický útok proti spisovateľovi Zacharovi Prilepinovi, uviedlo v sobotu vo vyhlásení ruské ministerstvo zahraničia.

„Zodpovednosť za tento a ďalšie teroristické činy nenesú len ukrajinské úrady, ale ich západní patróni, v prvom rade Spojené štáty americké, ktoré od prevratu vo februári 2014 usilovne živili protiruské neo-nacistický projekt na Ukrajine,“ uvádza sa vo vyhlásení.

„To, že Washington odsúdil ďalší v rade teroristických útokov proti ruskému novinárovi a verejne známej osobnosti, je aktom sebaodhalenia zo strany amerických úradov. Mlčanie príslušných medzinárodných organizácií je neprípustné.“

„Teroristický útok proti Prilepinovi je ďalším prejavom systémového prístupu k likvidácii ideologických oponentov, ktorý Washington od roku 2014 na Ukrajine aktívne pestuje, aby sa stal základným reflexom kyjevského režimu,“ uviedlo ministerstvo zahraničných vecí.

Vyšetrovatelia vyšetrujú spoluúčasť zadržaného, identifikovaného ako Alexander Permyakov, na pokuse o atentát. Podozrivý vypovedal, že konal podľa pokynov ukrajinských tajných služieb.

ria/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.