Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Je Česká republika stále smetným košom Európy, kde zákazníci nakupujú to, čo inde nechcú? Známy gastronomický youtuber, ktorý sa na internete volá Starej Fotr, sa vybral na výlet do Nemecka, aby zistil, aká je kvalita jedla, ktoré nakúpi v nemeckom a českom Kauflande. Zároveň hodnotil aj cenové rozdiely. „Boli sme dosť prekvapení, že sa nič nezmenilo,“ hovorí na svojom kanáli YouTube.

„Dnes som v Nemecku, kde je mimochodom strašne chladno. Je tu asi 14 stupňov, odišiel som z domu, kde bolo 19 stupňov, v šortkách a tričku. Dnes by som chcel natočiť ďalšie video týkajúce sa našich a ich produktov. Porovnáme,“ povedal v úvode videa.

Rozhodol sa kúpiť nejaký tovar v nemeckom Kauflande a nejaký v českom Kauflande.

„Vyberieme výrobky, ktoré sú vyrobené v našej krajine a presne tie isté v Nemecku,“ hovorí medzi regálmi.

„Existuje teória, že čokoláda Kinder je iná v Nemecku a iná v Českej republike. Aj keď má úplne rovnaké zloženie, každý, kto si ju kúpi tu v Nemecku, mi povie, že je lepšia. Je to zaujímavé. Tiež mlieko… Iné mlieko pre Čechov, iné pre Nemcov. Ľudia tiež hovoria o rôznych pracích práškoch. Dvojitá kvalita práškov je mimoriadne výrazná,“ hovorí YouTube-r.

„Čo bolo v Nemecku vždy skvelé, je jogurt a podobné veci, pretože je to tu oveľa lacnejšie a lepšie ako u nás,“ hovorí tiež.

„Niektorí ľudia hovoria o dvojakej kvalite aj v prípade lentiliek, zemiakových lupienok a podobne. Ale myslím si, že ide o princíp. Otestujeme tiež nemeckú a českú Snicker-sku! Tu máme 5 ks. za 2,39 eura, čo je určite lepšia cena,“ zdôrazňuje.

„Máme nejaké nákupy, zobral som si niečo na porovnanie – a teraz pôjdeme do Kauflandu v Českej republike, kúpime ich a porovnáme,“ hovorí tiež vo videu.

A prechádza do Chomutova.

„Kúpime tie isté veci, pretože chceme porovnať s nemeckými – a chceme zistiť, či ide o dvojitú kvalitu,“ hovorí YouTube-r známy pod prezývkou Starej Fotr.

„Už dlho je známe to, že v nemeckej Coca-Cole máme cukor, kým v Čechách obsahuje a glukózovo-fruktózový sirup. A stále je to rovnaké. V nemeckom Sprite máme cukor a máme aj koncentrát limetkovej šťavy, jedno percento. V českom Sprite máme opäť glukózovo-fruktózový sirup a máme prírodnú arómu, na ktorú sme si už zvykli. Pri ostatných výrobkoch sú všetky kompozície rovnaké. Ale keď sa pozrieme na ceny, nemecká Coca-Cola, jeden liter, ma stála nejakých 27,30 korún, ale česká Coca-Cola ma stála 47 korún.Takže česká Coca-Cola je vlastne drahšia ako nemecká a rozhodne si myslím, že tá s cukrom, nie so sirupom je lepšia,“ povedal Starej Fotr s tým, že všetky potraviny kúpené v Nemecku boli lacnejšie. „Niektoré len trochu, iba pár halierov, ale boli“ dodal.

Ukázal tiež kečup, kde český a nemecký majú rovnaké zloženie, ale mierne odlišnú farbu a vôňu.

„A je tu aj zásadný rozdiel v chuti. Je to neuveriteľné,“ povedal Starej Fotr s tým, že nemecký kečup je jednoducho červenší. Poukázal tiež na farebnú schému Coca-Coly, kde je podľa neho nemecká Coca-Cola o niečo menej priehľadná ako česká.

Viac nájdete vo videu:

VIDEO:

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: