Druhý najvyšší predstaviteľ belgickej polície dostal disciplinárny trest vo výške 1500 eur za pochybenie policajných zložiek v prípade zabitia Slováka Jozefa Chovanca.

Belgické úrady rozhodli o disciplinárnom treste vo forme dočasného zníženia platu pre druhého najvyššie postaveného predstaviteľa belgickej federálnej polície Andrého Desenfantsa.
Počas beštiálneho zákroku hajlovali
Desenfants vlani v auguste dočasne zo svojej funkcie odstúpil po tom ako belgické médiá zverejnili video z februára 2018. To potvrdzuje neprimerané použitie sily voči občanovi Slovenska Jozefovi Chovancovi v cele predbežného zadržania na letisku v Charleroi. Chovanec po beštiálnom zákroku zomrel. Na záberoch belgická policajtka počas zákroku hajluje.
V pondelok informácie o uvalení sankcie pre generálneho riaditeľa administratívnej polície Desenfantsa potvrdila tlačová agentúra Belga. Rozhodnutie podľa agentúry padlo po dohode ministrov vnútra a spravodlivosti, ktorí boli zapojení do riešenia aféry Chovanec.
Slovák za akciovú cenu
Disciplinárne opatrenie pre muža číslo dva federálnej polície nasleduje po tom, ako mal vlani pozastavený výkon funkcie na niekoľko týždňov. Desenfants tento rozsudok napadol pred disciplinárnou radou. Ako svedka predvolal súčasného riaditeľa federálnej polície Marca De Mesmaekera.
Trest pre Desenfantsa má nakoniec podobu zníženia dvojmesačnej hrubej mzdy. To má byť podľa belgického denníka La Derniere Heure strata okolo 1500 eur. Potrestaného však viac „zabolí“ skutočnosť, že zmienka o uvalení tohto opatrenia zostane uvedená v jeho osobnom spise po dobu piatich rokov, čo Desenfantsovi v tomto období blokuje všetky možnosti kariérneho postupu, píše Belga.
Jozef Chovanec zomrel po prevoze do nemocnice po tom, ako sa stal obeťou neprimeraného zásahu a tiež neetického správania členov letiskovej polície v cele predbežného zadržania na letisku v Charleroi vo februári 2018. Manželka zabitého Slováka v Belgicku si myslí, že J. Chovanec zomrel už v cele.
Manželka v Belgicku zavraždeného Slováka poskytla nezostrihané video:
Zdroj: hlavnydennik
6. január – Malý Vodokres
Český premiér obvinil ukrajinského veľvyslanca z porušenia etikety
CIA manipuluje Trumpa proti Putinovi
VIDEO: „Americký útok proti inému členskému štátu NATO by znamenal koniec všetkého,“ vyhlásila dánska premiérka Mette Frederiksenová v reakcii na snahy Donalda Trumpa anektovať Grónsko k Spojeným štátom
Fínsko tvrdí, že von der Leyenová buduje Štvrtú ríšu
Babišova vláda schválila svoje programové vyhlásenie
VIDEO: Harabin radí Ficovi využiť situáciu a zbaviť sa amerického Westinghousu za 15 miliárd
Maduro bol privedený na súd s putami na nohách: “Som prezident Venezuely. Považujem sa za vojnového zajatca”
Dĺžka života ukrajinského pešiaka v sektoroch frontu, kde operujú ruské bombardéry Su-34, nepresahuje 4 hodiny
„Zvrhnutie Madura má celej Latinskej Amerike ukázať, kto je pánom v regióne“
Donald Trump robí USA medvediu službu
Európska komisia chce miliardami eur podporiť mimovládky, ktoré by mali ideologicky po všetkých smeroch programovať obyvateľov Európskej únie. Cieľom je, aby Európania „viac oceňovali rozmanitosť“
Riaditeľ Siemens Slovensko: Green Deal je ekonomická samovražda, ničí európsky priemysel
V. A. Nebenzja na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN ohľadne Venezuely
Venezuela vyhlásila všeobecnú mobilizáciu a stanné právo
VIDEO: Dejiny sa opakujú ako tragédia a fraška.
Pozývame vás na Podduklianskú parádu
Nevyhrážajte sa! Odkázal Trumpovi kolumbijský prezident
Americký Senát v najbližších dňoch bude hlasovať o rezolúcii, ktorá Trumpovi zviaže ruky voči Venezuele. A je pravdepodobné, že bude prijatá.
Výpadek proudu v Berlíně: Místní se bojí odejít z vymrzlých bytů, aby jim je Arabové nevyrabovali
zo sekcie
Slovák zavraždený hajlujúcimi Belgičanmi má pre Belgicko hodnotu 1500 eur!
Slovák zavraždený hajlujúcimi Belgičanmi má pre Belgicko hodnotu 1500 eur!
Slovák zavraždený hajlujúcimi Belgičanmi má pre Belgicko hodnotu 1500 eur!