Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Sociálními sítěmi proletěla zpráva o vajíčkách, která prodává obchodní řetězec Lidl. Obchod ke kauze nabídl jedno speciální vysvětlení. A k němu se rozjela živá diskuse…

Na Facebooku, ale kupříkladu i na Twitteru proletěl dotaz jednoho ze zákazníků, který chtěl vědět, proč Lidl píše k vajíčkům, která prodává, že jsou česká, když jsou dovezená z Polska.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Lidl nabídl odpověď.

„Dobrý den, jedná se o české slepice, které jsou v Polsku, kde pro ně jsou lepší podmínky. Děkujeme za pochopení,“ napsal řetězec.

Na toto vyjádření upozornil marketér Jakub Horák a pod jeho příspěvkem se rozjela živá diskuse. Ozývaly se v ní různé narážky, ale i vážné informace o klecových chovech slepic.

Kauza vejce

„Jezděte nakupovat do Polska, vaše slepice tam už jsou,“ padlo v debatě. „České slepice jezdí na wellness do Polska,“ zaznělo dále. „A jezděj domů do ČR aspoň na víkendy?“ padla také otázka.

Nechyběla ani výzva, aby český premiér odstoupil, byť vyslovena s nadsázkou. „Už i české slepice migrují do zahraničí za lepšími pracovními podmínkami. FYJALO OCTUB!!!“

Vedle humorných poznámek různého druhu padla však i vážná poznámka.

„Je to jednoduché. Polsko nerušilo klecové chovy, tak jak to udělala ČR. Na tento dopad upozorňovali odborníci a chovatelé ještě před zákazem klecových chovů u nás. Konkrétně na to, že to jen oslabí pozici českých chovatelů, protože produkce se přesune do zemí, kde podobný zákaz nemají…“

Kauza vejce
Kauza vejce
Kauza vejce
Kauza vejce

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d