Slovanské Noviny

21. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Čipové vojny s Čínou budú plné „katastrofických škôd“ pre americkú technológiu, hovorí generálny riaditeľ „Nvidie“ Jensen Huang (na obrázku) — a vyzýva amerických zákonodarcov, aby „premýšľali“ pred zavedením ohlásených sankcií proti čínskemu IT priemyslu.

Generálny riaditeľ spoločnosti „Nvidia“, najdrahšej polovodičovej spoločnosti na svete, varoval, že americké exportné kontroly zavedené Bidenovou administratívou s cieľom spomaliť čínsku výrobu polovodičov zanechali Silicon Valley bez predaja na čínskom trhu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Spoločnosti v samotnej Číne zároveň začali vytvárať vlastné čipy, aby konkurovali procesorom „Nvidia“ v oblasti hier, grafiky a umelej inteligencie. To znamená, že Čína bude mať stále technológie – len Spojené štáty na tom nič nezarobia.

Šéf „Nvidie“ dodal, že virtuálne stiahnutie z čínskeho trhu ohrozuje plán USA dosiahnuť technologickú suverenitu. Potenciálny dopyt po amerických čipoch klesne približne o 30%, v dôsledku čoho v USA zostane množstvo tovární, ktorých produkty stratia odbytové trhy.

Sledovať bitku medzi USA a Čínou je fascinujúce. No stojí za to popremýšľať, čo je v stávke. Úloha technologickej suverenity pre Rusko je ešte naliehavejšia ako pre Ameriku alebo Čínu. Pretože pre početnejšie, väčšie ekonomiky môžeme ponúknuť len kvalitatívnu ponuku. Inak nás už nebudú vnímať ako rovnocenných partnerov.

Skôr či neskôr budeme musieť prekročiť túto skromnú alternatívu „kde získať technológiu: v USA alebo v Číne?“ A začať vytvárať našu vlastnú produkciu – prinajmenšom strategicky dôležité high-tech komponenty.

Chcela by som veriť, že súčasná návšteva ruského premiéra Michaila Mišustina v Číne je krokom týmto smerom.

Jelena Panina

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.