Slovanské Noviny

3. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Seymour Hersh: Viaceré štáty EÚ na čele s Poľskom naliehajú na Zelenského, aby našiel spôsob ukončiť konflikt na Ukrajine aj za cenu, že odstúpi z funkcie prezidenta

Americký investigatívny novinár a nositeľ Pulitzerovej ceny Seymour Hersh vo svojom najnovšom článku s odvolaním sa na svoje zdroje uvádza, že krajiny susediace s Ukrajinou naliehajú na ukrajinského vodcu, aby presadzoval mier, keďže do Európy prúdia milióny vysídlených obyvateľov.

Americký denník The Washington Post zverejnil uplynulú sobotu tajné dokumenty amerických tajných služieb, z ktorých vyplýva, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, pracujúci za chrbtom Bidenovho Bieleho domu, začiatkom tohto roka tvrdo presadzoval zintenzívniť raketové útoky na územie Ruska.

Dokumenty boli súčasťou vačšieho súboru utajovaných materiálov, ktoré na internete zverejnil vojak amerického letectva, ktorý je teraz vo väzbe. Vysokopostavený predstaviteľ Bidenovej administratívy, ktorého Washington Post požiadal o komentár k novo odhaleným spravodajským informáciám, uviedol, že Zelenskyj nikdy neporušil svoj sľub, že nikdy nepoužije americké zbrane na údery vo vnútri Ruska. Podľa názoru Bieleho domu Zelenskyj nemôže urobiť nič zlé. Napísal vo svojom článku 17. mája, americký novinár, držiteľ Pulitzerovej ceny Seymour Hersh, ktorého pri tejto príležitoti citovala ho agentúra TASS.

Zelenského túžba viesť vojnu v Rusku možno nie je jasná prezidentovi a vysokopostaveným zahraničnopolitickým poradcom v Bielom dome, ale je jasná tým, ktorí v americkej spravodajskej komunite mali problém dostať svoje spravodajské informácie a ich hodnotenia na vypočutie v Oválnej pracovni.

Medzitým pokračuje vraždenie v meste Bachmut. Je to podobná idiotizácia, ak nie počtom, ako bitka pri Verdune a bitka na Somme počas prvej svetovej vojny. Muži, ktorí vedú dnešnú vojnu – v Moskve, Kyjeve a Washingtone – neprejavili záujem ani o dočasné rokovania o prímerí, ktoré by mohli slúžiť ako predohra k niečomu trvalému. V súčasnosti sa hovorí len o možnostiach neskorej jarnej alebo letnej ofenzívy jednej zo strán, píše vo svojom článku Seymour Hersh.

Chystá sa však aj niečo iné, o čom niektorí členovia americkej spravodajskej komunity vedia a tajne o tom informovali na podnet vládnych predstaviteľov na rôznych úrovniach v Poľsku, Maďarsku, Litve, Estónsku, Československu (autor tým myslel Českú repubiku a Slovensko – pozn. IV) a Lotyšsku. Všetky tieto krajiny sú spojencami Ukrajiny a vyhlásenými nepriateľmi Vladimira Putina.

Skupina európskych štátov na čele s Poľskom potichu nalieha na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby našiel spôsob, ako ukončiť vojnu – v prípade potreby aj tým, že sám odstúpi – a aby umožnil začať proces obnovy svojho národa. Podľa odpočúvaní a ďalších údajov známych z americkej Ústrednej spravodajskej služby CIA Zelenskyj neustupuje, ale začína strácať podporu svojich susedov.

Ukrajinský prezident s tým podľa Hersha nesúhlasí a začína strácať podporu susedov.

Hersh už skôr tvrdil, že Ukrajina je podľa jeho zdrojov v ťažkej situácii a trvanie konfliktu závisí len od toho, koľko občanov je Zelenskij pripravený obetovať. Dodal tiež, že konflikt pokračuje, pretože americký prezident Joe Biden „sa rozhodol vyhrať na Ukrajine“.

Le Figaro: Zelenskij odkladá protiofenzívu kvôli únave armády

Prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskyj sa bojí spustiť protiofenzívu kvôli únave Ukrajincov a Ozbrojených síl Ukrajiny. Píše publicista francúzskeho denníka „Le Figaro“ Renaud Girard.

„Zelenskij povedal, že má prostriedky na spustenie masívnej protiofenzívy, ale počká si, pretože predčasný útok by Ukrajincov stál príliš veľa. Zelenskij má strach, že jeho armáda a občania sú po 15 mesiacoch konfliktu unavení,“ poznamenal analytik.

Ukrajinský konflikt tiež označil za „problém číslo jeden“ pre západné krajiny. Prostredníctvom služobných ciest Zelenskyj „posilňuje dlhodobú podporu Západu“ a dáva „serióznym sprostredkovateľom príležitosť využiť svoju šancu“.

Západní politici neustále hovoria o tom, ako Ukrajina musí poraziť Rusko na bojisku a kyjevskému režimu pumpujú čoraz viac zbraní. Kremeľ odpovedal, že vojenská pomoc zásadne nič nevyrieši, len predĺži utrpenie ukrajinského ľudu.

Frankfurter Allgemeine: Politika Západu na Ukrajine k úspechu nepovedie

Politika Západu na Ukrajine je zlyhaním a odsúdená na neúspech. Upozornil na to nemecký politológ Johannes Varwick v článku pre denník „Frankfurter Allgemeine“.

Zdôraznil, že kroky západných krajín neprispievajú k urovnaniu konfliktu a nepovedú k ničomu dobrému.

Argumentoval už existujúcimi dôsledkami bojových akcií, pripomenul zničenie miest, obrovské straty a výrazný nárast vojenskej eskalácie.

„Je naivné predstierať, že západná cesta bola alebo môže byť úspešná,“ tvrdí autor.

Poznamenal tiež, že Západ pred ukrajinským konfliktom prekročil červené čiary jasne vyznačené Ruskom a odmietol dosiahnuť „triezvu rovnováhu záujmov“.

Analytik dodáva, že hlavným kľúčom k riešeniu krízy bude uvedomenie si novej reality zo strany Západu. A tá spočíva v tom, že Ukrajina je v určitom zmysle skutočne v ruskej sfére vplyvu.

Zdroj: seymourhersh.substack.com / sk.news-front.info (1), (2), (3) / InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: