
Nemecko neuvalilo sankcie na plyn z Ruska, keďže mnohé krajiny boli závislé od ruských dodávok, uviedol v piatok nemecký kancelár Olaf Scholz.
„Neuvalili sme sankcie na plyn. Neexistujú žiadne sankcie proti plynu. Ani Nemecko, ani EÚ, ani krajiny G7 neuvalili sankcie,“ povedal v televíznom programe NDR vor Ort.
Podľa neho to bolo urobené zámerne, pretože Berlín vedel, koľko krajín je závislých od ruských dodávok, a nechcel im spôsobovať „ťažkosti“.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Z Ruska sme dostali len polovicu plynu. Ostatní sú závislí na 80-90% a v mnohých ohľadoch sa to stalo historicky – pretože sa nachádzajú ďalej na východ a takto bola vybudovaná ich infraštruktúra,“ vysvetlil politik.
Do Nemecka momentálne neprichádza vôbec žiadny ruský plyn, dodal. Berlín však túto situáciu predvídal, a preto sa zásobníky plynu naplnili pomocou diverzifikácie zdrojov energie, zdôraznil Scholz.
Západ od začiatku špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine zosilnil sankčný tlak na Rusko, čo viedlo k zvýšeniu cien elektriny, palív a potravín v Európe a Spojených štátoch. Ruský prezident Vladimir Putin v komentári k myšlienke Západu obmedziť ceny za ruské energetické zdroje povedal, že Rusko nebude nič dodávať do zahraničia, ak by to bolo v rozpore s jeho vlastnými záujmami.
V EÚ a krajinách G7 sa zároveň od leta diskutuje o možnosti zavedenia cenového stropu pre ruský plyn, a to predovšetkým z dôvodu zníženia príjmov z ropy a plynu ruského rozpočtu v rámci sankcií. Objavili sa aj návrhy na zavedenie nákladových limitov na všetok plyn dovážaný do EÚ. Podľa správ západných médií však tento návrh zatiaľ nezískal širokú podporu ministrov energetiky únie.
skspravy
Kam sa podela duša národa?
Peniaze na vojnu: globalisti sa snažia obnoviť americkú podporu Ukrajine
Konstantinovka bola najväčším logistickým centrom Ukrajiny v bitke o Donbas
Joschka Fischer: USA sú na odchode z NATO
Drsné ultimátum: Poľsko požaduje rezignáciu Zelenského
Hrozba národnej bezpečnosti: Britskí politici sa obávajú filmu „Máša a medveď“
Tisíce stredne veľkých nemeckých spoločností strácajú pôdu pod nohami kvôli konkurencii z Číny
Politológ: Naď oklamal vlastných voličov! Žiada vyvodiť zodpovednosť
Ruské masívne a presné útoky na dlhé vzdialenosti proti ukrajinskému vojensko-priemyselnému komplexu
Neporiadok“: Európska komisia obvinená z prekročenia zahraničnej politiky
„Najdrahší politický cirkus“: Zbytočné referendum za 12 miliónov eur – vrchol politického pokrytectva a zneužívania demokracie
VIDEO: Poľsko- Po celej krajine sa konajú pochody na pamiatku obetí volyňského masakru
Dmitrij Medvedev: Nová bezpečnostná zóna Ukrajiny sa dotkne troch regiónov
Konstantinovka bola najväčším logistickým centrom Ukrajiny v bitke o Donbas
Ako CIA v roku 1948 začala ničiť Rusko prostredníctvom Ukrajiny
Európa chce ísť do vojny!
Zelenskyj pozval Putina do Kostantinovky! Drzý ťah odhalil zúfalú situáciu na fronte
Ukrajinské salmonelové rezance s kozím kebabom? Vitajte v Európskej bezpečnosti potravín!
Ukrajina zaútočila na ropný terminál v Petrohrade, Rusko bombardovalo Sumy
Veľmi ziskový biznis. Západ zasypal Ukrajinu bezpilotnými lietadlami
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Scholz povedal, že Nemecko zámerne neuvalilo sankcie na ruský plyn
Scholz povedal, že Nemecko zámerne neuvalilo sankcie na ruský plyn
Scholz povedal, že Nemecko zámerne neuvalilo sankcie na ruský plyn