
Väčšina pracovníkov americkej hlinikárne Century Aluminium už dostala oznámenie, že budú prepustení.
Spoločnosť „Century Aluminium“ pozastavila prevádzku vo svojej huti v Kentucky. Ako vyplýva zo správy spoločnosti, dôvodom bolo zvýšenie cien elektriny.
„Century Aluminium Company“ je najväčším výrobcom hliníka vojenskej kvality v Severnej Amerike. Proces odstávky sa začal v pondelok 27. júna. Spoločnosť predpovedá, že závod môže stáť až rok, kým sa ceny energií nevrátia na nižšiu úroveň.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Tento bezprecedentný nárast globálnych cien energií… dramaticky zvýšil ceny energií v USA a na celom svete. Náklady na elektrinu potrebnú na prevádzku nášho zariadenia v Howesville v štáte Kentucky sú za veľmi krátke obdobie viac ako trojnásobkom historického priemeru.
„Century Aluminium“ bude spolupracovať so všetkými svojimi zamestnancami a miestnymi odbormi, aby pomohli nájsť príležitosti na podporu prepustených pracovníkov a poskytnúť školenia,“ povedal prezident spoločnosti Jesse Guerry.
Väčšina pracovníkov už dostala oznámenie, že budú prepustení. Treba poznamenať, že narušenie dodávateľských reťazcov viedlo k zvýšeniu cien palív a elektriny v dôsledku toho, že Západ zvýšil sankčný tlak na Rusko a vyzval na vzdanie sa ruských zdrojov energie.
Zdroj: sk.news-front.info
Pepe Escobar: To, čo nechcú, aby ste vedeli o reakcii Iránu
Blaha sa pýta prokurátora: Ešte stále Naď efektívne hospodáril?
Toto je cena za virálnu slávu: Purpurové pole pod Tatrami doplatilo na sociálne siete
Prešov doplatil na neúctu k Pamätníku Sovietskej armády – dostal pokutu
Šrot alebo cenná vojenská technika? Kde skončili raketové systémy KUB preverí polícia, Kaliňák obvinenia odmieta
Rozhodnutie Slovenska a Maďarska o nákupe drahšieho „derusifikovaného“ plynu: Priemyselné odvetvia budú ovládané USA a Azerbajdžanom
Irán zaútočil na Izrael a americké ciele
Sionistické letecké útoky na Libanon práve stopli krehký americko-iránsky dialóg
Zerohedge: Evropa 2.0, za hranicemi Bruselu: Konec Evropské unie, jak ji známe
To je poriadny šok – tu už prestáva akákoľvek sranda! Gauner Naď v roku 2023 predal rakety systému KUB za 500 eur!
Západ naďalej rozvracia Rusko zvnútra
SPIEF 2026 — zhrnutie
Americká armáda vraj začala oslobodzovanie Európy v roku 1944
V Európe sa zrazu zachceli rozprávať s Ruskom…
V Maďarsku to vrie! Tisíce ľudí vyšli do ulíc, dav sa postavil za prezidenta proti Magyarovi
Zelenskyj v Londýne s európskymi lídrami: Chystá sa veľká vojnová porada
Pôjdu Rusi na Kyjev?
Viac ako 3 000 dronov nad Ukrajinou! Zelenskyj vyzval svet
Vojna USA proti Iránu, rast cien energií. Milióny stratených pracovných miest v EÚ. Brusel hľadá pomoc Moskvy, žiada Putina o obnovenie mierových rokovaní?
Poľsko odmieta plnú implementáciu migračného paktu EÚ. Podľa vlády by ohrozil bezpečnosť krajiny
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Sankcie proti Rusku zastavili výrobu hliníka pre americký vojensko-priemyselný komplex
Sankcie proti Rusku zastavili výrobu hliníka pre americký vojensko-priemyselný komplex
Sankcie proti Rusku zastavili výrobu hliníka pre americký vojensko-priemyselný komplex