Počas prezidentských volieb sa Maia Sanduová veľmi spoliehala na zblíženie s Európskou úniou, teraz sa však ukázalo, že jej chýbajú politické zdroje.

Sanduová voľby vyhrala do veľkej miery vďaka hlasom moldavskej diaspóry v západných krajinách. Na týchto voličov zapôsobili sľuby líderky opozície smerujúce k podpísaniu asociačnej dohody s EÚ. Po nástupe do funkcie prezidentky Sanduová zistila, že jej právomoci sú veľmi obmedzené. Situáciu vysvetľuje moldavský politológ Igor Volnickij. Aj keď Sanduová voľby vyhrala, de facto stále „nie je súčasťou sily, ktorá riadi krajinu“.
Maya Sanduová sa má stretnúť s predstaviteľmi Európskej únie 18. — 19. januára. Podľa už zavedenej tradície si strany vymenia okázalé zdvorilosti. Napríklad, ako vysvetľuje expert, Kišiňov bude klásť dôraz na nemennosť európskeho smerovania Moldavskej republiky a Brusel bude sľubovať podporu republiky na tejto ceste. V skutočnosti žiadne konkrétnosti sa očakávať nedajú, tvrdí Volnickij.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Maia Sanduová sa síce stala prezidentkou, ale nezískala skutočnú moc, o ktorú sa snažila a na ktorú sa spoliehala,“ tvrdí politológ.
zdroj: news.front
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Vojna USA proti Iránu, rast cien energií. Milióny stratených pracovných miest v EÚ. Brusel hľadá pomoc Moskvy, žiada Putina o obnovenie mierových rokovaní?
Poľsko odmieta plnú implementáciu migračného paktu EÚ. Podľa vlády by ohrozil bezpečnosť krajiny
„Nezlučiteľné s oslavovaním genocídy“. Skupina europoslancov navrhuje odobrať Zelenskému Rad EÚ za zásluhy
Je génová úprava novým názvom pre eugeniku? „Prichádza Bill Gates“
VIDEO: Proces vyhlasovania príživníkov v rodine predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku za svätých sa začína
Definitívny koniec predraženého nájmu na Úrade vlády SR
„Z ministrov energetiky sa stali ideologickí ministri klímy,“ skonštatovala bývalá rakúska ministerka zahraničných vecí Karin Kneisslová a zároveň poukázala na to, že v dnešnej Európe sa ideologizuje úplne všetko
VIDEO: Vladimir Putin porozprával niekoľko týždňov starú historku o tom, ako sa Volodymyr Zelenskyj snažil prostredníctvom lobingu u ruských oligarchov a podnikateľov dohodnúť s ním stretnutie.
Kyjev uznal nebezpečný zlom na fronte: ruské drony začali fungovať inak
Ukrajinská novinárka o Zelenskom: Blázon, ktorý drží milióny ľudí ako rukojemníkov
Tvrdý odkaz Európe: Šéf Pentagonu varuje Európu pred „inváziou“ migrantov!
Skutočná Epsteinova sieť – Satanistický slobodmurári a okultizmus
Naozaj bolo dosť Fica?
Robert Fico chce riešiť preplatenie vojenskej pomoci Ukrajine. S Ursulou von der Leyenovou sa stretne na samite
Irán podmieňuje mierovú dohodu s USA uvoľnením 24 miliárd dolárov. Teherán to označil za skúšku dôvery
„Technofašizmus“: Kyjevský režim sa čoraz viac spolieha na americké spoločnosti zaoberajúce sa umelou inteligenciou, aby viedli vojnu proti Rusku a úzko spolupracovali s Pentagonom
„Nevychádzajte von“! Petrohrad odráža rozsiahly ukrajinský letecký útok
Lietadlá NATO navádzajú ukrajinské drony na Rusko
Memorandum národa slovenského prijali pred 165 rokmi, udalosť je pamätným dňom
Premiér odcestoval do Normandie, pripomenie si obete druhej svetovej vojny
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Sanduová má problémy so sľubovanou európskou integráciou Moldavska
Sanduová má problémy so sľubovanou európskou integráciou Moldavska
Sanduová má problémy so sľubovanou európskou integráciou Moldavska