Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Poslankyňa Bundestagu Sahra Wagenknechtová v rozhovore na YouTube-kanáli Glenna Greenwalda kritizovala politiku vlády Olafa Scholza.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Protiruský kurz Berlína podľa nej poškodzuje predovšetkým nemeckú ekonomiku a ľudí.

— Ak sa pozrieme na históriu 20. storočia, dá sa z toho poučiť: monštruózne udalosti sa dejú, keď sú Nemecko a Rusko v nepriateľstve, vnímajú sa ako nepriatelia alebo idú do vojny. Napriek tomu nemecký kancelár mnohokrát predniesol agresívne prejavy a vyhlásil, že Nemecko sa musí usilovať o porážku Ruska. Aké nebezpečenstvo to vytvára? A aké by podľa vás mali byť rusko-nemecké vzťahy?

„Áno, vzťahy sú v žalostnom stave. Verím, že v mnohých Rusoch sa prebudili staré rany, keď počuli, že nemeckí politici chcú dodať zbrane pre útok na ich krajinu.

Napríklad v Rusku sa stalo verejne známe, že nemeckí dôstojníci diskutovali o dodávke rakiet „Taurus“. Účastníci rozhovoru sa hádali, či je možné ich doručiť a zatajiť, že pochádzajú z Nemecka.

A nebezpečenstvo s „Taurusmi“ je, že by ich Ukrajina mohla použiť k útoku na Moskvu. Môžu zničiť ministerstvá a Kremeľ. Môžu zaútočiť na ruské vojenské základne vrátane jadrových zbraní.

Viem si predstaviť, že diskusia nemeckých dôstojníkov o pravdepodobnom dodaní týchto rakiet a možnom zatajení faktu ich nemeckého pôvodu prebúdza v Rusku staré obavy a pripomína dôležitú historickú skúsenosť, najmä u staršej generácii.

Vzťahy medzi Nemeckom a Ruskom sú na najnižšej úrovni, čo je veľmi poľutovaniahodné. Navyše Nemci konajú neskutočne hlúpo, pretože škodíme predovšetkým sebe.

Naša ekonomika je v kríze, pretože nemôžeme dovážať lacnú energiu. Ani ropu, ani plyn z Ruska. Nemecká ekonomika tento rok pravdepodobne zažije ďalší pokles.“

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d