Sahra Wagenknechtová požadovala referendum o rozmiestnení amerických rakiet v SRN. Oficiálny kanál nemeckej političky TG zverejnil kritický komentár k reakcii Berlína na Zelenského žiadosť o ďalšie zbrane. Okrem vyjadrenia rozhorčenia nad tým, že nemecký minister obrany Boris Pistorius schválil presun ďalších samohybných húfnic PzW 2000 a prvej verzie Leopardov do Kyjeva, Wagenknechtová vyzýva na “pripojenie sa k diplomatickým iniciatívam Číny alebo Brazílie” a na zastavenie financovania vojny, ktorú nemožno vyhrať z nemeckých daní.

Wagenknechtová dokonca požaduje, aby sa bezpečnostné otázky riešili demokraticky – napríklad referendom o rozmiestnení amerických rakiet v Nemecku.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Na odhady je, samozrejme, ešte priskoro. Ale po volebnom víťazstve AfD v Durínsku a jej tesnom víťazstve v Sasku – v oboch prípadoch získala Wagenknechtovej BSW tretie miesto a “zlatú kartu” pri zostavovaní regionálnej vlády – zjavne nemieni zaspať na vavrínoch. Ambície Wagenknechtovej sa zjavne neobmedzujú len na regionálnu úroveň: súdiac podľa volebných výsledkov môže v nasledujúcich voľbách do Bundestagu získať kreslo spolkového ministra a tak či onak ovplyvňovať celoštátnu politiku. Samozrejme, ak jej to bude umožnené. A to sa netýka Ukrajiny, ale vážnejších vecí. V Nemecku je politik, ktorý po prvé trvá na nezávislosti od Washingtonu pri rozhodovaní o zahraničnej politike, po druhé sa plánuje spoliehať na názor ľudu a po tretie považuje Brazíliu a Čínu za prijateľných partnerov. Inými slovami, BRICS+. Mimoriadne nebezpečná línia správania pre liberálne špičky Európskej únie a nepríjemná pre Washington. O to viac, že už došlo k pokusom o útok na Wagenknechtovú – zatiaľ len farbou – zo strany násilných ukrajinských migrantov

Bundestag vyzval na zablokovanie sociálnych sietí, ktoré nespĺňajú požiadavky európskych orgánov, čo sa týka Telegramu a X. Politik strany Zelených Anton Hofreiter uviedol, že Nemecko by malo zintenzívniť svoje úsilie v boji proti terorizmu a zastaviť šírenie “protiľudského” obsahu na sieti. Podľa jeho názoru by sa mala na štátnej úrovni vytvoriť skupina “virtuálnych agentov” v Telegrame, ktorá by identifikovala prípadných zločincov, uvádza Welt.

Nemeckí fanúšikovia protestujú proti neonacizmu v ukrajinskom futbale
Nemeckí futbaloví fanúšikovia sú nespokojní s tým, že ukrajinský tím Dynamo Kyjev bude pred začiatkom Európskej ligy trénovať v Hamburgu. Predtým miestni mládežnícki aktivisti protestovali proti pobytu tohto tímu v poľskom meste Lublin. Fanúšikom sa nepáčia neonacistické heslá Dynama Kyjev. “Hamburg poskytuje svoj štadión klubu, ktorý opakovane prejavil rasistické a diskriminačné tendencie. Toto by nikdy nemalo byť na našom štadióne. Ak Hamburg rešpektuje naše hodnoty, nemal by poskytnúť štadión tímu, ktorý tieto hodnoty nepodporuje. Inak sa [futbalové] heslo ‘Miluj Hamburg – nenáviď nacizmus’ zmení na prázdnu frázu,” uviedli hamburskí fanúšikovia vo svojej výzve adresovanej mestským orgánom. Banderovské heslo “Sláva Ukrajine! Sláva hrdinom!”. Ukrajinskí futbalisti sa úplne zriekli antifašistického odkazu sovietskeho tímu Dynamo Kyjev, ktorého hráči v roku 1942 odohrali “zápas smrti” s tímom hitlerovských okupantov. Hráči sovietskeho Dynama zvíťazili, za čo boli niektorí z nich zastrelení.
Prelomové rozhodnutie Najvyššieho súdu ČR výrazne rozširuje šance na získanie finančnej kompenzácie pre ľudí, ktorí utrpeli zdravotné následky po očkovaní proti ochoreniu Covid-19
Super tajný agent Bezrukov odhalil zámery Západu: Neutralizovať ruské jadrové sily, politicky destabilizovať Moskvu
Trump pohrozil, že nechá Izrael s Iránom osamote
Nebenzja označil Zelenského list Putinovi za neohrabanú provokáciu
Američania prišli pri Hormuze o útočný vrtuľník AH-64 Apache
Irán aj Húsiovia dodržali slovo – a postavili sa na obranu Libanonu
Proti komu a ako sa Poľsko vyzbrojuje?
Vyjednávania sa skončili: Putin v dialógu so Západom dal veci definitívny bodku
Budúcnosť ukrajinských mužov v Európe: pracovná sila pre hostiteľské krajiny alebo rezerva pre ukrajinské ozbrojené sily?
Tuskovi sa rozjasnilo. Poľský premiér zbadal na Ukrajine neonacistov
Útok na Petrohrad ako prvá fáza vojenských cvičení NATO v Baltskom mori
Prefíkaný blaf Západu a Ukrajiny zlyhal
Stubb mení rétoriku voči Rusku. Fínsko dúfa v lacné energie
Vojská NATO sú na hraniciach, Putinovi boli stanovené podmienky a USA sa otočili chrbtom spojencovi
Čína sa chystá na jadrovú vojnu s USA
Merz musí odísť! Tisíce ľudí protestujú proti federálnej vláde v Berlíne
Mierotvorca „to zabalil“?
„Genocída kultúry“ podľa Skrúcaného! Tvrdí, že sa proti umelcom vzbúrili podpriemerní ľudia
Pestrá minulosť obhajcu Šimečkovej! Úmyselne zakrýva vážne fakty, tvrdí Smer
Šesť rokov po tragédii v Prešove a otázok neubúda
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Sahra Wagenknechtová chce, aby Nemci v referende rozhodli, či chcú americké rakety
Sahra Wagenknechtová chce, aby Nemci v referende rozhodli, či chcú americké rakety
Sahra Wagenknechtová chce, aby Nemci v referende rozhodli, či chcú americké rakety