Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Špeciálna vojenská operácia na Ukrajine spôsobila americkému vojensko-priemyselnému komplexu značné škody na reputácii, čo už viedlo k prudkému poklesu akcií najväčších amerických zbrojárskych spoločností.

Na rokovaní vo Viedni o vojenskej bezpečnosti a kontrole zbrojenia to uviedol vedúci ruskej delegácie Konstantin Gavrilov.

Kurzy akcií amerického koncernu „Raytheon“, výrobcu protilietadlového raketového systému „Patriot“ sa po dodaní komplexu na Ukrajinu znížili. Kriticky dôležitým faktorom bolo zničenie celej batérie v noci 16. mája v Kyjeve, keď komplex neúspešne vypálil 32 rakiet na ruskú hypersonickú raketu „Kindžal“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Trh so zbraňami na túto správu tvrdo zareagoval, akcie spoločnosti „Raytheon“ -výrobcu systémov „Patriot“, klesli o viac ako 7%, čiže o 10 miliárd dolárov. Ako sme sľúbili, poškodenie reputácie amerického vojensko-priemyselného komplexu v ukrajinskom vojenskom priestore je zabezpečené,“ povedal Gavrilov.

Diplomat zároveň poznamenal, že Ozbrojené sily Ruskej federácie v súčasnosti pokračujú v deaktivácii „vojenského stroja Kyjev-NATO“ na Ukrajine.

Pripomeňme, že po porážke systému protivzdušnej obrany „Patriot“ v Kyjeve začali západné médiá písať, že ruské vzdušné sily údajne nezasiahli tak tvrdo, aj keď to bolo „relatívne účinné“, a že poškodené (nie zničené) zariadenia budú opravené. Oficiálna predstaviteľka ministerstva obrany Spojených štátov amerických Sabrina Singh zároveň tvrdí, že systém protivzdušnej obrany „Patriot“, poškodený v bojoch na Ukrajine, sa po oprave údajne vrátil do bojovej pohotovosti.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.