Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ruský ambasador v Polsku ignoroval předvolání, měl vysvětlit přelet ruské střely s plochou dráhou letu nad územím Polska

Ruský velvyslanec Sergej Andrejev uvedl, že byl v pondělí pozván na polské ministerstvo, aby se setkal s jedním z náměstků ministra zahraničí.

Ruský velvyslanec Sergej Andrejev ignoroval předvolání na polské ministerstvo zahraničí, které požaduje vysvětlení nedělního incidentu, kdy ruská střela vletěla do Polska. Varšava nyní zvažuje, zda je ambasador schopen správně reprezentovat zájmy Ruska v Polsku. Andrejev uvedl, že se nedostavil, protože Polsko nepředložilo žádné důkazy na podporu tvrzení, že by Rusko mělo s incidentem cokoliv společného.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Ruský velvyslanec Sergej Andrejev v pondělí nedorazil do sídla ministerstva zahraničí, aby objasnil incident s ruskou střelou s plochou dráhou letu, která 24. března narušila polský vzdušný prostor,“ uvedl mluvčí Pawel Wroński.

„Vídeňská úmluva jasně určuje povinnosti velvyslance v hostitelské zemi. Zamýšlíme se, zda velvyslanec plní pokyny ministerstva zahraničí v Moskvě a zda je s to správně reprezentovat zájmy Ruské federace ve Varšavě,“ zdůraznil Wroński podle televize TVN 24. Dodal, že polská protestní nóta bude předána ruské straně jinou cestou.

Andrejev podle ruského listu Kommersant uvedl, že byl v pondělí pozván na polské ministerstvo, aby se setkal s jedním z náměstků ministra zahraničí.

„Zeptal jsem se, zda polská strana hodlá předložit jakékoliv důkazy pro svá tvrzení. Jasnou odpověď jsem nedostal. Usoudil jsem pak, že hovořit na toto téma bez předložení důkazů nemá smysl, a navštívit ministerstvo jsem odmítl,“ řekl a zopakoval, že ruská strana dosud neobdržela žádné důkazy podporující tvrzení, že má něco společného s nedělním incidentem.

Rusko při nedělním útoku na západní Ukrajinu podle polských ozbrojených sil narušilo svou střelou s plochou dráhou letu polský vzdušný prostor. Střela, která letěla rychlostí zhruba 800 kilometrů za hodinu ve výšce 400 metrů, pronikla nad polské území do hloubky 1000 až 2000 metrů, než po 39 sekundách polský vzdušný prostor opustila.

Informace o narušení hranic NATO byly předány polským spojencům v Severoatlantické alianci. „Polská protivzdušná obrana byla uvedena do pohotovosti a ruskou střelu by zničila, kdyby mířila na jakýkoliv cíl v Polsku,“ řekl ministr obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz.

Bývalý šéf finské vojenské rozvědky, generál Pekka Toveri podle portálu Onet upozornil, že Rusko mohlo střelu vyslat nad Polsko úmyslně, aby se vyhnulo ukrajinské protivzdušné obraně, a k tomu zkusilo využít vzdušný prostor členského státu NATO. To pokládá za nepřípustné a Polsko by podle něho mělo reagovat za podpory Aliance.

Zdroj: idnes.cz


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d