Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rusko vyrába delostrelecké granáty asi trikrát rýchlejšie ako západní spojenci Ukrajiny. Rusko produkuje delostreleckú muníciu asi trikrát rýchlejšie ako spojenci Ukrajiny a o 75 % lacnejšie.

Problém…

Ako píše Sky News, s odvolaním sa na zverejnenú analýzu poradenskej spoločnosti Bain & Company,  tieto čísla poukazujú na vážny problém. Čelia mu ukrajinské ozbrojené sily, keďže sa spoliehajú na dodávky munície zo Spojených štátov a Európy.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Západ nestačí

USA, Veľká Británia a ďalší európski spojenci sa snažia zvýšiť produkciu vo svojich továrňach. Ich schopnosť vyrábať delostrelecké granáty však stále zaostáva za Ruskom a to aj napriek spojenej ekonomickej sile, ktorá prevyšuje ruskú.

Rusi strieľajú oveľa viac

Sky News cituje komentár jedného z delostrelcov ukrajinských ozbrojených síl, ktorý povedal, že na každý granát vystrelený Ukrajinou Rusi vypália päť.

Nepríjemná perspektíva

Podľa výskumu Bain&Company, bude produkcia ruských delostreleckých granátov v roku 2024 približne 4,5 milióna, v porovnaní s kombinovanou produkciou približne 1,3 milióna nábojov v európskych krajinách a Spojených štátoch.

Zelenskyj si pochvaľuje

Prezident Zelenskyj nedávno povedal, že Ukrajina „má prvýkrát za roky vojny dostatok delostreleckých granátov“ a teraz sa ani jedna brigáda nesťažuje na ich nedostatok. „Prvýkrát vo vojnových rokoch sa žiadna z brigád nesťažuje, že chýba delostrelecký granát a to sa deje už dva mesiace. Musíme však ešte veľa pracovať. So všetkými partnermi rokujeme o peniazoch,“ povedal prezident.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.