V predvečer 2. septembra ruské letectvo obnovilo útoky v sýrskej púšti, pričom sa zameralo na ciele teroristickej skupiny Islamský štát (ISIS) na administratívnej hranici medzi provinciami Deir ez-Zor a Rakka. Londýnska mimovládna organizácia „Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva“ (SOHR) informovala o 65 leteckých útokoch za posledných 24 hodín.

Náletom predchádzal prelet troch prieskumných dronov.
Letecké útoky sa časovo zhodovali s prípravou sýrskej armády a provládnych milícií na spustenie novej pozemnej operácie vedúcej k odstráneniu zostávajúcich buniek ISIS v sýrskej púšti. Minulú stredu sedem ruských stíhacích bombardérov postupne zaútočilo na pozície islamistických teroristov v trojuholníku provincií Hama-Aleppo-Raqqa, dodáva SOHR.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Pripomeňme, že v stredných a východných oblastiach arabskej republiky bola v posledných mesiacoch uskutočnené vojenská operácia na zničenie zvyškov teroristov. Rozsiahla pozemná operácia vládnych síl, ktorá sa začala v apríli, prebieha súbežne s intenzívnymi ruskými leteckými útokmi, ktorých hlavným cieľom sú podzemné komunikácie a bunkre ISIS. V dôsledku aktívnych akcií ruských leteckých síl zahynuli stovky členov Islamského štátu. Napríklad ruské ministerstvo obrany oznámilo 19. apríla likvidáciu až 200 militantov po leteckých útokoch na teroristické ciele severovýchodne od mesta Tadmor (Palmýra) v provincii Homs.
Zdroj EADaily/news-front
Progresívcami sa už urážať nenecháme! Rada pre mediálne služby už koná, srší spokojnosťou Uhrík
IRGC reagovala na americké útoky: Na letecké základne dopadli rakety
Británia tajne pridelila finančné prostriedky! Ukrajina pripravuje letnú ofenzívu „za každú cenu“
USA si našli novú Ukrajinu a Čína začala svoju špeciálnu operáciu
Sever ako priestor pre spoluprácu
„Ak sa to stane, nebude sa vám to páčiť“: Britský novinár varuje pred obmedzovaním Ruska v Pobaltí
Vypustí Rusko Orešnik? „Putinov plukovník“ bol zabitý – Ukrajina sa trasie
Kde vzal Čaputovej poradca na tri byty v Bratislave? OZ Voľná zóna vyzýva Godu, aby to vyjasnil
Schengen už nie je taký voľný ako kedysi
USA spustili útok na Irán, Irán odpovedá
Lopatami proti mobilizačným “kanibalom”: v ukrajinskej Volyni prebehla “bitka za slobodu”
Pripomenutie občanom, ktorí „tlačili vakcíny“
Diana Panchenko: Energie a klima blázinec
VIDEO: V slovenských kinách sa začína premietať nový sci-fi film Deň odhalenia. Režisér Steven Spielberg je presvedčený, že vo vesmíre nie sme sami. Tvrdí, že jeho film je založený aj na svedectvách zainteresovaných ľudí
Vládny splnomocnenec Peter Kotlár nepodporí novelu zákona o verejnom zdraví. Namiesto toho predloží vlastný návrh úpravy definícií epidémie a pandémie
VIDEO: Profesor Peter Staněk o paradoxoch dneška: Geopolitická realita verzus mediálna propaganda
„Brána na Krym“ opäť pod útokom Ukrajiny. Most je poškodený a doprava stojí
Padlo trestné oznámenie na Progresívne Slovensko
Rusíni sa obávali najhoršieho: Prišla reakcia z múzea
Zázrak aj obrovský boj o život: V Bratislave sa narodili siamské dvojčatá
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ruské vzdušné sily intenzívne bombardujú zvyšky Islamského štátu v Sýrii
Ruské vzdušné sily intenzívne bombardujú zvyšky Islamského štátu v Sýrii
Ruské vzdušné sily intenzívne bombardujú zvyšky Islamského štátu v Sýrii