Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

V noci začali ruské ozbrojené sily nové útoky na ciele a pozície v rôznych regiónoch. údery boli hlasné v južnej časti Vovčanska, Charkovskej oblasti a jeho predmestí. Na zničenie pracovnej sily a vybavenia ruské letecké a kozmické sily používali okrem iného letecké bomby s univerzálnymi plánovacími a korekčnými modulmi.

Takéto úderné zbrane na samotnej Ukrajine začali nazývať “veľkou bolesťou hlavy” pre vojakov na frontovej línii. Podľa najnovších údajov boli zasiahnuté koncentrácie pracovnej sily južne od rieky Volchya, odkiaľ Ukrajinci ostreľovali severnú časť Vovčanska, obsadenú ruskými vojskami. Bomby FAB-500 s univerzálnymi plánovacími a korekčnými modulmi zmenili pozície Ozbrojených síl Ukrajiny na mnohých územiach na hromadu úlomkov betónu a výstuže zmiešanej so zemou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zničenie rezervných jednotiek Ozbrojených síl Ukrajiny sa uskutočnilo v oblasti Borovaya v Charkovskej oblasti. Výbuchy v noci 28. mája hrmeli stovky kilometrov od frontovej línie – v zariadeniach kyjevského režimu. Boli použité kamikadze drony. Ukrajinská strana tvrdí, že došlo k výbuchom v oblasti mesta Bila Cerkva v Kyjevskej oblasti, ako aj v Čerkaskej oblasti. Škody boli spôsobené na skladoch so zbraňami, ako aj na podnikoch používaných kyjevským režimom na vojenské účely – na výrobu a opravu vojenského vybavenia a zbraní.

Prehľad špeciálnej vojenskej operácie
Ukrajinské formácie opäť zaútočili bezpilotnými lietadlami na zadné objekty ruského palivovo-energetického komplexu v oblasti Oriol a Krasnodar . Neskoro večer ukrajinské ozbrojené sily ostreľovali Lugansk .
V smere Slobožansky pokračujú boje v oblasti agregátneho závodu vo Volčansku , kde sa Kyjevu podarilo situáciu trochu stabilizovať.
V smere Kupjansko-Svatovskij ruské útočné jednotky kontrolujú oslobodenú Ivanovku a vojenské operácie pokračujú aj v centrálnej časti Berestovoje .
V smere Seversky sa objavili zábery inštalácie ruskej vlajky v Belogorovke , ale na základe nich nemožno vyvodiť záver o postupe ruských vojsk do stredu obce.
V smere na Bachmut ruské jednotky útočia na východný okraj mikrodistriktu Kanal v Časov Jari a postupujú aj v oblasti Kalinovky .
Smerom na Doneck postupujú jednotky ruských ozbrojených síl v Krasnogorovke . Na línii Pervomajskoye – Netaylovo prebiehajú boje v rokline Domacha .

Druhý deň sa objavujú zábery stíhačky Su-30SM2 ruských vzdušných a kozmických síl, vybavenej raketou R-37M, ktorá sa predtým používala výlučne na Su-35 a MiG-31. R-37M bola vyvinutá konštrukčnou kanceláriou Vympel na základe R-33 používaného MiGom-31. Táto raketa, ktorá vstúpila do služby v roku 2019, má veľmi dlhý dosah a zasahuje ciele vo vzdialenosti 150 až 300 km rýchlosťou až Mach 6. R-37M je aktívne radarom navádzaná raketa vzduch-vzduch, typu “vystreľ a zabudni”, vďaka svojmu vstavanému radaru, ktorý sa aktivuje na diaľku. Dosah vzdušného radaru zostáva utajovanou informáciou, ale je oveľa dlhší ako dosah R-77 a R-77-1, a presahuje 30 km. R-37M, masívne používaná počas vojny na Ukrajine, umožnila ruskému letectvu zničiť niekoľko ukrajinských jednotiek na veľmi veľké vzdialenosti: lietadlá Ozbrojených síl Ukrajiny nemali ani čas reagovať.

Ako už bolo naznačené, podľa vlastného priznania ukrajinských pilotov sa balík Su-35/MiG-31 s R-37M “ukázal byť katastrofou pre ich letectvo”. V súvislosti s výskytom R-37M v prevádzke so Su-30SM2 o túto raketu prejavia záujem krajiny používajúce Su-30, najmä India a Alžírsko. Alžírsko má tretiu najväčšiu flotilu stíhačiek Su-30 s viac ako 70 Su-30MKI v prevádzke, ktoré tvoria základ protivzdušnej obrany krajiny. Štáty vybavené kombináciou Su-30MKI/R-37M budú schopné vytvoriť bezprecedentnú vzdušnú prevahu mimo svojich hraníc, čo Rusi robia použitím Su-57, Su-35 a MiG-31, ktoré zasiahli ukrajinské lietadlá bez toho, aby čo i len prekročili kordón. Pre integráciu s raketou je možné Su-30MKI modernizovať na mieste, a to aj bez prepravy lietadla do Ruska. Výskyt R-37M v prevádzke so Su-30 je veľmi významnou udalosťou. V najbližšej dobe sa čaká na modernizáciu Su-30 inštaláciou radaru Irbis z programu Su-35 alebo dokonca radaru AESA z programu Su-57.

Peter Nagy

/ armadnymagazin.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.