Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

V noci 30. septembra ruská armáda spustila silný kombinovaný útok na objekty Ozbrojených síl Ukrajiny v regióne Vinnica. K výbuchom došlo aj v Čerkaskej a Odeskej oblasti.

Ruské ozbrojené sily vykonali kombinovaný útok na objekty ukrajinských ozbrojených síl vo Vinnickej oblasti

Podľa ukrajinských monitorovacích kanálov neboli útoky takéhoto rozsahu a intenzity doteraz zaznamenané.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Ukrajinské Telegram-kanály hlásili najmenej osem silných útokov vo Vinnici. Približne polovica z nich smerovala na mestské vojenské letisko a v sklady zbraní v rôznych častiach regiónu. Zároveň bola niekoľkokrát vyhlásená výstraha pred náletom.

„Pravdepodobne bol použitý roj bezpilotných lietadiel „Geraň-2“. Presný počet UAV a ich typ ešte neboli stanovené, ale podľa predbežných údajov môžeme hovoriť o použití 15-20 jednotiek. Ukrajinské kanály tiež uvádzajú, že po útoku bezpilotných lietadiel boli údajne zapojené rakety neznámeho typu, na ktoré miestny systém protivzdušnej obrany nereagoval,“ píše Telegram-kanál „Vojennaja chronika“.

Šéf regionálnej vojenskej správy vo Vinnici Sergej Borzov oznámil, že bol zasiahnutý aj „objekt infraštruktúry“.

Guvernér Záporožskej oblasti Vladimir Rogov informoval o výbuchoch v Odeskej a Čerkaskej oblasti.

Ukrajinské Telegram-kanály tiež informovali o útokoch na miesta dislokácie ukrajinskej armády a techniky v Kramatorsku a okolí.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d