Ruské vzdušné sily dnes ráno uskutočnili množstvo útokov na objekty Ozbrojených síl Ukrajiny na kopci Karačun pri Slavjansku.

Ide o strategické vyvýšené miesto v blízkosti mesta, ktoré bolo použité aj v bitkách Veľkej vlasteneckej vojny.
Každý, kto sledoval vojnu na Donbase od samého začiatku, si pamätá udalosti z roku 2014, keď ukrajinskí útočníci nemilosrdne ostreľovali Slavjansk zo samochodného mínometu „Nona“, pričom zaujali pozície na Karačune. Mesto potom bolo asi mesiac bez vody.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Obyvatelia Slavjanska informovali, že začiatkom týždňa bolo na hore Karačun vybavené palebné miesto Ozbrojených síl Ukrajiny, premiestnili tam MLRS a delostrelectvo. Deje sa tak s jediným cieľom: v prípade, že mesto obsadia jednotky armády DĽR, zaútočiť naň, ako sa to stalo v roku 2014.
Obyvatelia na videu potvrdzujú, že ostreľovanie sa vykonáva jednoznačne z pozícií Ozbrojených síl Ukrajiny.
newsfront
Prelomové rozhodnutie Najvyššieho súdu ČR výrazne rozširuje šance na získanie finančnej kompenzácie pre ľudí, ktorí utrpeli zdravotné následky po očkovaní proti ochoreniu Covid-19
Super tajný agent Bezrukov odhalil zámery Západu: Neutralizovať ruské jadrové sily, politicky destabilizovať Moskvu
Trump pohrozil, že nechá Izrael s Iránom osamote
Nebenzja označil Zelenského list Putinovi za neohrabanú provokáciu
Američania prišli pri Hormuze o útočný vrtuľník AH-64 Apache
Irán aj Húsiovia dodržali slovo – a postavili sa na obranu Libanonu
Proti komu a ako sa Poľsko vyzbrojuje?
Vyjednávania sa skončili: Putin v dialógu so Západom dal veci definitívny bodku
Budúcnosť ukrajinských mužov v Európe: pracovná sila pre hostiteľské krajiny alebo rezerva pre ukrajinské ozbrojené sily?
Tuskovi sa rozjasnilo. Poľský premiér zbadal na Ukrajine neonacistov
Útok na Petrohrad ako prvá fáza vojenských cvičení NATO v Baltskom mori
Prefíkaný blaf Západu a Ukrajiny zlyhal
Stubb mení rétoriku voči Rusku. Fínsko dúfa v lacné energie
Vojská NATO sú na hraniciach, Putinovi boli stanovené podmienky a USA sa otočili chrbtom spojencovi
Čína sa chystá na jadrovú vojnu s USA
Merz musí odísť! Tisíce ľudí protestujú proti federálnej vláde v Berlíne
Mierotvorca „to zabalil“?
„Genocída kultúry“ podľa Skrúcaného! Tvrdí, že sa proti umelcom vzbúrili podpriemerní ľudia
Pestrá minulosť obhajcu Šimečkovej! Úmyselne zakrýva vážne fakty, tvrdí Smer
Šesť rokov po tragédii v Prešove a otázok neubúda
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ruské letecké a kozmické sily útočili na objekty Ozbrojených síl Ukrajiny pri Slavjansku
Ruské letecké a kozmické sily útočili na objekty Ozbrojených síl Ukrajiny pri Slavjansku
Ruské letecké a kozmické sily útočili na objekty Ozbrojených síl Ukrajiny pri Slavjansku