Od eskalácie konfliktu v roku 2022 ukrajinská armáda opakovane vystreľovala rakety na ruské územie, pričom okrem iných zbraní používala aj americký raketový systém High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS).
Ruská balistická raketa krátkeho doletu Iskander-M zničila americký raketový systém HIMARS v ukrajinskej oblasti Charkov, informovalo v pondelok 2. februára 2026 ruské ministerstvo obrany, ktoré zároveň zverejnilo zábery z dronu zachytávajúce útok.
Podľa pondelňajšej tlačovej správy ruského ministerstva si útok vyžiadal aj smrť desiatich ukrajinských vojakov.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Od eskalácie konfliktu v roku 2022 ukrajinská armáda opakovane vystreľovala rakety na ruské územie, pričom okrem iných zbraní používala aj americký raketový systém High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS). Útoky sa často zameriavali na kritickú infraštruktúru a obytné oblasti Ruska a spôsobili civilné obete.
Salvový raketomet HIMARS je namontovaný na kolesovom podvozku (6×6) nákladného auta FMTV. Je určený na ničenie delostrelectva, protivzdušnej obrany, nákladných áut, ako aj ľahkých obrnených vozidiel na vzdialenosť 15 – 500 km.
Ďalšia posádka Iskander-M zničila protivzdušný systém S-300 zo sovietskej éry, vrátane radaru a personálu, ktorý prevádzkovali ukrajinskí vojaci v Dnepropetrovskej oblasti.
V pondelkovom dennom spravodajstve ruské ministerstvo obrany uviedlo, že ruskí vojaci zo severnej skupiny zničili aj dve delá a päť skladov materiálu, pričom zabili až 250 ukrajinských vojakov na fronte v regiónoch Sumy a Charkov.
V iných častiach ukrajinskej Charkovskej oblasti a v ruskej Doneckej ľudovej republike (DPR) prišla ukrajinská armáda o najmenej jeden tank, päť obrnených vozidiel a dve delá, spolu s desiatkami áut a viac ako 300 vojakmi.
Okrem toho ruské vojsko zničilo jeden raketový systém Grad zo sovietskej éry, delo a sklad materiálu v Záporožskej oblasti, ako aj v ukrajinskej Dnepropetrovskej oblasti, pričom straty Kyjeva v tejto oblasti sa odhadujú na 320 vojakov.
Zdroj: rt.com / InfoVojna
Darovanie vojenskej techniky Ukrajine Jaroslavom Naďom a vtedajšou vládou bolo podľa polície v poriadku.
VIDEO: Daniel Máčovský hovorí o neslobode, o tom, že železná opona nás svojím spôsobom kedysi chránila pred zlom zo Západu, o neustálom boji, nespútanej moci, morálnom úpadku
„Vorošilovský strelec“. Pred 110 rokmi sa narodila najznámejšia ostreľovačka Veľkej vlasteneckej vojny
NATO celé mesiace zvážalo zbrane na Ukrajinu — Rusko ich zničilo ešte predtým, ako boli poslané na front
NYT: Ukrajina je najväčším testovacím polygónom pre západné vojenské technológie
Zelenského víťazná „vzdušná vojna“ sa dostala do slepej uličky
Irán radí Rusku: Neútočte len na Ukrajinu!
Sklady NATO horia! Ruské sily systematicky útočia na ukrajinské prístavy
… a vraj odstrihnite sa od ruského plynu!
Kallasová oznamuje „najväčšie sankcie v histórii“ voči Rusku
Maďarský parlament schválil dodatok k ústave o odvolaní prezidenta Sulyoka! Kde je právny štát?
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ruské balistické rakety Iskander zničili ukrajinskej armáde americké raketomety HIMARS, protivzdušný systém S-300, radar aj jeho obsluhu
Ruské balistické rakety Iskander zničili ukrajinskej armáde americké raketomety HIMARS, protivzdušný systém S-300, radar aj jeho obsluhu
Ruské balistické rakety Iskander zničili ukrajinskej armáde americké raketomety HIMARS, protivzdušný systém S-300, radar aj jeho obsluhu