Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ruská vláda predĺži zákaz vjazdu nákladných vozidiel z viacerých európskych krajín do 30. decembra 2024. Obmedzenia na prekročenie západnej hranice pre kamióny z krajín EÚ, Veľkej Británie, Nórska a Ukrajiny teraz platia do 30. júna tohto roku.

O príprave dokumentu predlžujúceho zákaz o ďalších šesť mesiacov informovali na sekretariáte prvého podpredsedu ruskej vlády Andreja Belousova v apríli. Jeho návrh dnes predložil na posúdenie ruskému kabinetu ministrov, uviedol pre RIA Novosti zdroj oboznámený s vývojom a schválením dokumentu .

Zároveň sa obmedzenia nebudú vzťahovať na množstvo tovarov. V zozname výnimiek pre prepravu do Ruskej federácie sú najmä niektoré nepotravinové náležitosti, ako sú lieky, antikoncepcia, papier a lepenka. Ďalej mäso, ryby, mliečne výrobky, niektoré druhy zeleniny a cukrovinky, kakao, obilné produkty, hnojivá, alkohol. Dovoz humanitárnej pomoci a poštových zásielok je povolený.

Prvýkrát zákaz dovozu množstva tovaru vrátane tranzitu po ruských cestách ťažkými vozidlami zaviedla ruská vláda 10. októbra 2022 ako zrkadlové opatrenie k podobným obmedzeniam Európskej únie. Ruský kabinet ministrov dokument dvakrát predĺžil, najskôr do konca minulého roka, potom do 30. júna tohto roku.

Pre tranzit tovaru z Európy cez územie Bieloruska platia osobitné podmienky. Návesy majú povolený vstup do Ruska bez ohľadu na krajinu ich registrácie, ak sú ťahané automobilovými ťahačmi registrovanými v Ruskej federácii alebo Bieloruskej republike. Ruská vláda zaviedla na viacerých hraničných priechodoch osobitné pravidlá pre prekladanie tovaru a preťahovanie prívesov prichádzajúcich po ceste z krajín EÚ. Tieto obmedzenia sa nevzťahujú na Kaliningradskú oblasť.

topwar.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: