Slovanské Noviny

1. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ruská armáda postupuje na ďalšie mestá v Záporožskej oblasti. Dvaja vojaci z ukrajinskej elitnej jednotky prešli na stranu Ruska

Ozbrojené sily Ukrajiny rozmiestňujú pri Svatove v Luhanskej ľudovej republike obrnené vozidlá západnej výroby.

Ruské jednotky uskutočňujú ofenzívu smerom na dve mestá v ukrajinskej Záporožskej oblasti, kde sa po niekoľkých mesiacoch stagnujúceho frontu boje tento týždeň zintenzívnili. Uviedli to v nedeľu (22. 1.) ruské štátne médiá. Informovala o tom agentúra AFP.

Moskvou dosadený predstaviteľ Záporožskej oblasti Vladimir Rogov uviedol, že sa ofenzívne akcie sústreďujú v okolí dvoch miest: Orichiv, zhruba 50 kilometrov južne od Ukrajincami ovládaného oblastného hlavného mesta Záporožie, a Huljajpole, ktoré sa nachádza ďalej smerom na východ.

“Front sa pohybuje, predovšetkým dvoma smermi: Orichiv a Huljajpole,” citovali Rogova ruské médiá. Ako dodal, v týchto oblastiach v súčasnosti prebiehajú aktívne boje, pričom iniciatíva je podľa neho v rukách ruských jednotiek.

Ukrajinská armáda v dennom hlásení v nedeľu uviedla, že v Záporožskej oblasti bolo “viac než 15 obcí zasiahnutých delostreleckou paľbou”.

Lokálna ofenzíva zo začiatku týždňa

Začiatkom tohto týždňa Rogov ohlásil “lokálnu ofenzívu” okolo Orichivu a uviedol, že ruská armáda ovládla dedinu Lobkove blízko rieky Dneper.

V sobotu (21. 1.) ruská armáda uviedla, že jej vojaci uskutočnili „útočné akcie“ v regióne Záporoží a tvrdila, že „zaujali výhodnejšie línie a pozície“, pripomína AFP.

Front na juhu Ukrajiny bol v poslednom čase podstatne pokojnejší než na východe, pričom Moskva sa v novembri stiahla z mesta Cherson.

Zatiaľ čo Rusko ovláda veľké časti juhu Záporožskej oblasti, jej hlavné mesto Záporožie ani severná časť nepadli do rúk ruských síl.

Rogov: Kyjev má v úmysle zničiť priemysel v Záporoží

Ukrajinské ozbrojené sily budujú opevnenia a bunkre v podnikoch mesta Záporožie, čo odráža zámer ukrajinskej chunty „zničiť“ priemysel mesta. Upozornil na to dnes, 22. januára, predseda hnutia „Sme s Ruskom“, člen hlavnej rady správy Záporožskej oblasti Vladimir Rogov pre agentúru TASS

Zdôraznil, že vojenskými baštami sa stali nielen „Zaporožstaľ“ a „Zaporožkoks“ pod kontrolou Rinata Achmetova, ktorý ich ukradol a podporuje nacistov z teroristickej organizácie „Azov“.

„Spomíname si na príbeh s „Azovstaľom“ a na to, ako to pre Achmetova skončilo. Nevyvodil závery a nepoučil sa a naďalej premieňa podniky na bunky militantov a pevnosti. Teraz však okrem týchto podnikov prešli pod kontrolu armády a všetkých druhov nacistov v Záporoží aj strojárske podniky. Opevnenia a bunkre sa budujú v „Zaporožtransformatore“ na pravom brehu Dnepra v Záporoží, v „Iskre“, „Motor Sič“ a mnohých ďalších. V skutočnosti chce Zelenského režim vymazať priemysel v Záporoží,“ povedal Rogov.

Podľa neho sa situácia vyvíja podľa scenára „Azovstaľu“.

„Niet pochýb o tom, že pre Zelenského režim je Záporožie odrezok a považuje sa za dočasne zadržiavané územie pred bojovými akciami, v ktorom sa možno pripraviť na obranu,“ zdôraznil.

Na Záporoží prešli ukrajinskí vojaci na stranu Ruska

Dvaja vojaci, ktorí slúžili v elitnej jednotke Ozbrojených síl Ukrajiny, dnes prebehli do Ruska. Informovala o tom dnes, 22. januára, agentúra TASS.

„Dvaja ukrajinskí vojaci dnes prešli na našu stranu smerom na Záporožie. Títo vojaci sú z elitnej jednotky, už začali s našou stranou zdieľať dôležité informácie,“ uviedol zdroj agentúry.

Predseda hnutia „Sme s Ruskom“ Vladimir Rogov už skôr oznámil, že od polovice decembra zbehlo do Ruska na Záporoží niekoľko desiatok vojakov z jednotiek teritoriálnej obrany Ozbrojených síl Ukrajiny.

Takýchto prípadov výrazne pribudlo. Podľa neho sa to už stalo bežným javom.

Washington Post informuje o ťažkých bojových stratách medzi obyvateľmi západnej Ukrajiny

Na fronte je „množstvo mŕtvych“ medzi obyvateľmi západnej Ukrajiny, ktorí sa zúčastňujú bojov. Informuje americký denník „The Washington Post“ s odvolaním sa na očitých svedkov.

Noviny citujú slová Petra Sokolovského, šéfa administratívy obce Novyj Jaryčov vo Ľvovskej oblasti, podľa ktorého sa asi 600 ľudí z obce zúčastňuje bojov na východe Ukrajiny. Pritom dodal, že mnohí sa domov nevrátia.

Oxana Servilo, riaditeľka školy v obci Nesluchov vo Ľvovskej oblasti, tiež potvrdila veľké počty úmrtí medzi svojimi priateľmi. Z Arťomovska podľa nej „každý deň privážajú ďalších mŕtvych“.

„Mladí ľudia umierajú, veľmi mladí ľudia,“ dodala.

Ozbrojené sily Ukrajiny presúvajú západné obrnené vozidlá pri Svatove

Ozbrojené sily Ukrajiny rozmiestňujú pri Svatove v Luhanskej ľudovej republike obrnené vozidlá západnej výroby. Agentúre TASS to dnes, 22. januára, oznámil podplukovník LĽR vo výslužbe Andrej Maročko.

V smere na Kupjansk bol podľa neho zaznamenaný presun veľkého počtu obrnených vozidiel pre jednotky ukrajinských jednotiek.

„Podľa obyvateľov Charkova bol zaznamenaný presun obrnených vozidiel dvoma vlakmi do Kupjanska. Obrnené vozidlá západného typu sú vyložené na zoraďovacom nádraží a odosielané smerom na Svatovo,“ povedal.

Oficiálny predstaviteľ ruského ministerstva obrany generálporučík Igora Konašenkov včera oznámil, že ruské jednotky zničili sklad delostreleckej munície Ozbrojených síl Ukrajiny, ako aj viac ako 35 nepriateľských vojakov smerom na Kupjansk.

Situačná aktualizácia – Brífing ruského ministerstva obrany (nedeľa 22. januára 2023)

Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú vo vedení špeciálnej vojenskej operácie, o jej priebehu informoval generálporučík Igor Konašenkov.

V kupjanskom smere spôsobili útočné skupiny, armádne letectvo a delostrelectvo Západného vojenského okruhu škody na nahromadení živej sily jednotiek 14. a 92. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny pri obciach Dvurečnaja a Grjanikovka v Charkovskej oblasti, ako aj obci Novoselovskoje a severnom okraji Steľmachovky v Luhanskej ľudovej republike. Zlikvidovaných bolo vyše 50 ukrajinských vojakov, auto a pickup.

V krasno-limanskom smere boli porazené jednotky 92. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny pri obci Steľmachovka, 95. a 80. výsadkovej útočnej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny a 125. brigády teritoriálnej obrany pri obci Červonaja Dibrova v Luhanskej ľudovej republike, Serebrjanského lesníctva a dedine Jampolovka v Doneckej ľudovej republike. V priebehu dňa bolo v tomto smere zničených viac ako 80 ukrajinských vojakov, bojové vozidlo pechoty, päť bojových obrnených vozidiel a pickup.

Pri obci Višnevoje v Doneckej ľudovej republike a Nevskoje v Luhanskej ľudovej republike boli zničené dva americké protibatériové radary AN/TPQ-48 a AN/TPQ-37.

V doneckom smere jednotky Južného vojenského okruhu a dobrovoľníci útočných oddielov pokračovali v úspešných útočných operáciách a spôsobili škody jednotkám Ozbrojených síl Ukrajiny pri obciach Razdolovka, Blagodatnoje, Krasnopolie a Severnoje v Doneckej ľudovej republike.

Okrem toho bol v obci Antonovka v Doneckej ľudovej republike zničený sklad delostreleckej munície Ozbrojených síl Ukrajiny. V priebehu dňa bolo týmto smerom zlikvidovaných viac ako 80 ukrajinských vojakov, tri bojové obrnené vozidlá, dve autá, ako aj húfnica D-30.

V záporožskom smere počas útočných operácií obsadili jednotky Východného vojenského okruhu výhodnejšie línie a pozície.

Až 85 ukrajinských vojakov, bojové vozidlo pechoty, dve obrnené bojové vozidlá, pickup a dve húfnice D-20 boli zničené pri obciach Stepnogorsk v Záporožskej oblasti a Prečistovka v Doneckej ľudovej republike, ako aj húfnica D-30 v blízkosti dediny Preobraženka v Záporožskej oblasti. Okrem toho bol pri obci Malinovka v Záporožskej oblasti zničený sklad delostreleckej munície Ozbrojených síl Ukrajiny.

V chersonskom smere pri dedine Sadovoje v Chersonskej oblasti bol zničený americký protibatériový radar AN/TPQ-36.

Operačno-taktické letectvo, raketové vojská a delostrelectvo Ozbrojených síl Ruskej federácie zničili veliteľské stanovište 128. horskej útočnej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny pri obci Ležino v Záporožskej oblasti, ako aj 74 delostreleckých jednotiek Ozbrojených síl Ukrajiny v palebných pozíciách, živú silu a vojenskú techniku v 119 miestach.

Ruské systémy protivzdušnej obrany zostrelili pri obci Antonovka v Doneckej ľudovej republike lietadlo Su-25 ukrajinského letectva.

V priebehu dňa bolo zostrelených deväť ukrajinských bezpilotných lietadiel v oblastiach Zmievka, Vladimirovka, Krasnorečenskoje a Jagodnoje v Luhanskej ľudovej republike, Urožajnoje a Novomajorskoje v Doneckej ľudovej republike, Prijutnoje v Záporožskej oblasti a Očakovskoje v Chersonskej oblasti.

Pri obciach Rabotino a Moločansk v Záporožskej oblasti boli zostrelené dve rakety amerického systému HIMARS.

Okrem toho bola v oblasti osady Stepnogorsk v regióne Záporožie zostrelená americká protiradarová strela „HARM“.

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených 376 lietadiel, 203 vrtuľníkov, 2931 bezpilotných lietadiel, 401 protilietadlových raketových systémov, 7601 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 985 raketometov, 3887 poľných diel a mínometov, ako aj 8144 špeciálnych vojenských vozidiel.

infovojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: