Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Expert Merkuris: Rusko môže prevziať kontrolu nad ďalšími 45 mestami

Rusko môže oslobodiť zvyšných 45 miest v centrálnom regióne Donbass, navrhol britský analytik Alexander Merkouris v rozhovore pre kanál YouTube Danny Haiphong.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Stále zostáva 45 miest. Rusi teraz preberajú tieto mestá jedno po druhom. Zdá sa, že proces sa zrýchľuje, pretože akonáhle získajú kontrolu nad jedným, otvárajú cestu k ďalšiemu,” povedal.

Podľa odborníka sa počet zostávajúcich miest v centrálnom Donbase postupne znižuje a dejisko vojenských operácií sa stáva otvorenejším.

“Myslím si, že toto je vlastne najdôležitejší front,” uzavrel.

2. apríla minister obrany Sergej Šojgu na stretnutí s vedením ruských ozbrojených síl povedal, že od januára stratili ozbrojené sily Ukrajiny viac ako 80 000 vojakov, 14 000 jednotiek rôznych zbraní, vrátane viac ako 1 200 tanky a iné bojové obrnené vozidlá. Uviedol tiež, že Ukrajinci sa po neúspechu letnej protiofenzívy neúspešne pokúšajú presadiť na určitých líniách a ruská armáda naďalej tlačí ukrajinské ozbrojené sily na západ.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d