Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Prezidentský kandidát Peter Pellegrini (Hlas-SD) sa v pondelok stretol s neúspešnými kandidátmi z prvého kola volieb, Krisztiánom Forróm a Jánom Kubišom. Informovali o tom na sociálnej sieti.

Forró sa s Pellegrinim stretol v sídle mimoparlamentnej strany Aliancia, ktorej je predsedom. „Počas prezidentských volieb bola pozornosť upriamená na Maďarov žijúcich na Slovensku. Rozhodujúca by mohla byť úloha Maďarov v druhom kole,“ uviedol Forró na sociálnej sieti. Pre TASR doplnil, že s Ivanom Korčokom sa predbežne dohodli na stretnutí vo štvrtok (28. 3.). „Neviem si osobne predstaviť, že budem podporovať Korčoka, ale nepredbiehajme udalosti,“ skonštatoval.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Dnes sme mali spoločné stretnutie s pánom Kubišom a som veľmi rád, že máme na mnohé otázky spoločný názor,“ napísal Pellegrini. Kubiš ešte v nedeľu (24. 3.) pre TASR povedal, že sa chce stretnúť s Pellegrinim aj s Korčokom. Ďalšie kroky zváži aj na základe výstupov od oboch kandidátov z kampane.

Forró získal v sobotnom (23. 3.) prvom kole prezidentských volieb 2,9 percenta (65.588 hlasov). Kubiš získal 2,03 percenta (45.957 hlasov). Druhé kolo volieb bude v sobotu 6. apríla.

Korčok nezaháľa

Kandidát na prezidenta Ivan Korčok sa v pondelok stretol s Jánom Kubišom. Stretnúť sa chce aj s ďalšími, verí v ich podporu. „Plánujem stretnutia so všetkými demokratickými kandidátmi. Zatiaľ som sa osobne stretol len s Jánom Kubišom. Informoval ma, že nedá odporúčanie svojim voličom ani pre jedného kandidáta v druhom kole,“ tvrdí Korčok.

Dodal, že s Krisztiánom Forróm je v kontakte a prejavil ochotu rokovať. Forró už pre TASR uviedol, že s Korčokom by sa mohol stretnúť predbežne vo štvrtok (28. 3.). Korčok ďalej uviedol, že komunikuje aj s Igorom Matovičom. S ohľadom na názorové a hodnotové nastavenie jeho voličov bude vďačný za ich podporu v druhom kole. Verí aj v podporu Patrika Dubovského, s ktorým je rovnako podľa vlastných slov v kontakte.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d