Najvyšší ústavní činitelia dostali zo zahraničia spravodajskú informáciu o snahe zmanipulovať voľby zo strany Ruska. V relácii Na telo TV Markíza to vyhlásil poslanec Národnej rady SR za mimoparlamentnú stranu Demokrati Jaroslav Naď, podľa ktorého mal konkrétny občan dostať finančnú odmenu na manipuláciu volieb v prospech strany Smer-SD. Exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) to vylúčil, tvrdenie označil za „bláboly“. Manipulácie volieb sa však obáva tiež, a to pre postupnú elektronizáciu volebných systémov.

„Dostali sme spravodajskú informáciu zo zahraničia, ktorá presne hovorí o osobe, čase a mieste, kedy štátny občan SR bol v Rusku prebrať finančné zdroje v prospech politickej strany Smer-SD na manipuláciu volieb. Keď tu niekto chce manipulovať voľby, chce to Rusko a používa na to svojich trójskych koňov, vrátane politickej strany Smer-SD,“ vyhlásil Naď. Informáciami sa podľa neho zaoberá aj polícia.
Kaliňák podotkol, že Smer nikdy externé peniaze neprijal
„Sú to neuveriteľné bláboly, ktoré od rána do včera rozprávate a nikdy nepoviete konkrétne, vždy len utajený zdroj,“ reagoval. Myslí si však, že voľby by mohli byť zmanipulované zo strany štátnych orgánov. V tejto súvislosti vyjadril podozrenie z možnej manipulácie referenda o vstupe Slovenska do Európskej únie, ktoré podľa jeho slov „nikto nemá záujem podrobne prešetrovať,“ uviedol. Naď podotkol, že v tom čase bolo prešetrovanie jeho úlohou, keďže bol ministrom vnútra. Demokrati preto podľa jeho slov podajú na Kaliňáka trestné oznámenie. „Nevenoval som sa tomu, aby nebol spochybnený náš vstup do EÚ,“ reagoval exminister vnútra.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Tvrdenia, že Smer chce zmeniť priamu voľbu prezidenta označil Kaliňák za nezmysel a „pekný predvolebný hoax“. Zdôraznil, že strana vždy kričala po demokratickej súťaži. Podľa Naďa informáciu potvrdili viaceré zdroje zo Smeru, konkretizovať ich odmietol. „Nebudem prezrádzať svoje zdroje,“ povedal.
V diskusii sa dotkli aj vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice
Kaliňák uviedol, že existujú verzie, ktoré vyšetrovateľ zámerne ignoroval. Podľa Naďa sa snaží „vpúšťať hmlu do vyšetrovania“. Kaliňák tiež v relácii povedal, že nepovažuje za dobrý nápad, aby prípadný nový prezident udelil amnestiu bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi. „Ja si myslím, že sa dostane z toho právnymi krokmi,“ skonštatoval.
Naď uviedol, že ak by mala strana Demokrati v predvolebných prieskumoch menej ako tri percentá, zvažoval by, aby stiahla kandidatúru vo voľbách. Kaliňák uviedol, že sa o svojej prípadnej kanidatúre rozhodne v blízkom čase. „Hlavne sa bude musieť rozhodnúť aj sám Smer,“ dodal.
Vyjadrila sa aj Monika Beňová, europoslankyňa
„Peknú nedeľu, chcela by som pár slov k téme “spájania” pravicových (mini)strán.“ Nielen o tom je však status Moniky Beňovej na sociálnej sieti. Reaguje v ňom aj na „Naďove táraniny“ v jednej z diskusných relácií.
„V prvom rade vobec nechápem, kto tu vymyslel túto tému. Že strany s volebným potenciálom, ktorý sa ani nepribližuje k zvoliteľnosti, by sa mali spojiť pre nejaký “vyšší princíp záchrany demokracie”. To je taká prázdna floskula, že hlbšie sa jej venovať je strata času medzi dvomi hltmi kávy.“ Začína úvahu europoslankyňa SMERU – SSD.
hlavnydennik.sk
Darovanie vojenskej techniky Ukrajine Jaroslavom Naďom a vtedajšou vládou bolo podľa polície v poriadku.
VIDEO: Daniel Máčovský hovorí o neslobode, o tom, že železná opona nás svojím spôsobom kedysi chránila pred zlom zo Západu, o neustálom boji, nespútanej moci, morálnom úpadku
„Vorošilovský strelec“. Pred 110 rokmi sa narodila najznámejšia ostreľovačka Veľkej vlasteneckej vojny
NATO celé mesiace zvážalo zbrane na Ukrajinu — Rusko ich zničilo ešte predtým, ako boli poslané na front
NYT: Ukrajina je najväčším testovacím polygónom pre západné vojenské technológie
Zelenského víťazná „vzdušná vojna“ sa dostala do slepej uličky
Irán radí Rusku: Neútočte len na Ukrajinu!
Sklady NATO horia! Ruské sily systematicky útočia na ukrajinské prístavy
… a vraj odstrihnite sa od ruského plynu!
Kallasová oznamuje „najväčšie sankcie v histórii“ voči Rusku
Maďarský parlament schválil dodatok k ústave o odvolaní prezidenta Sulyoka! Kde je právny štát?
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Robert Kaliňák: Neuveriteľné bláboly a predvolebný hoax Jaroslava Naďa
Robert Kaliňák: Neuveriteľné bláboly a predvolebný hoax Jaroslava Naďa
Robert Kaliňák: Neuveriteľné bláboly a predvolebný hoax Jaroslava Naďa