Ruské systémy rádio-elektronického boja (REB) sú účinné proti pozemným bombám s malým priemerom (GLSDB) a bránia mnohým z týchto bômb dodaných na Ukrajinu trafiť vytýčené ciele.

Píše o tom agentúra „Reuters“ s odvolaním sa na vlastné zdroje.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Tlačová agentúra pripomína, že za posledný rok Kyjev hľadal zbrane s dosahom, ktorý by mu umožnili zaútočiť a narušiť ruské zásobovacie linky. Na splnenie tejto požiadavky sa „Boeing“ spojil so spoločnosťou „SAAB“ a vytvoril bomby s malým priemerom, ktoré sú vysoko presné a majú dosah viac ako 150 kilometrov. K bombe pridali raketový motor a prispôsobili ju na štart pomocou viacerých odpaľovacích raketových systémov.
Navigačný systém GLSDB, ktorý im umožňuje vyhýbať sa prekážkam, akými sú hory či protivzdušná obrana, sa však stal cieľom ruských systémov rádio-elektronického boja.
Podľa predstaviteľov „Boeingu“ sú ich zbrane stále schopné prekonať do istej miery rušenie vytvárané systémami REB. Podľa zdrojov agentúry však spoločnosť bude potrebovať celé mesiace na zefektívnenie GLSDB pre ukrajinskú armádu.
/ news-front.su /
Prelomové rozhodnutie Najvyššieho súdu ČR výrazne rozširuje šance na získanie finančnej kompenzácie pre ľudí, ktorí utrpeli zdravotné následky po očkovaní proti ochoreniu Covid-19
Super tajný agent Bezrukov odhalil zámery Západu: Neutralizovať ruské jadrové sily, politicky destabilizovať Moskvu
Trump pohrozil, že nechá Izrael s Iránom osamote
Nebenzja označil Zelenského list Putinovi za neohrabanú provokáciu
Američania prišli pri Hormuze o útočný vrtuľník AH-64 Apache
Irán aj Húsiovia dodržali slovo – a postavili sa na obranu Libanonu
Proti komu a ako sa Poľsko vyzbrojuje?
Vyjednávania sa skončili: Putin v dialógu so Západom dal veci definitívny bodku
Budúcnosť ukrajinských mužov v Európe: pracovná sila pre hostiteľské krajiny alebo rezerva pre ukrajinské ozbrojené sily?
Tuskovi sa rozjasnilo. Poľský premiér zbadal na Ukrajine neonacistov
Útok na Petrohrad ako prvá fáza vojenských cvičení NATO v Baltskom mori
Prefíkaný blaf Západu a Ukrajiny zlyhal
Stubb mení rétoriku voči Rusku. Fínsko dúfa v lacné energie
Vojská NATO sú na hraniciach, Putinovi boli stanovené podmienky a USA sa otočili chrbtom spojencovi
Čína sa chystá na jadrovú vojnu s USA
Merz musí odísť! Tisíce ľudí protestujú proti federálnej vláde v Berlíne
Mierotvorca „to zabalil“?
„Genocída kultúry“ podľa Skrúcaného! Tvrdí, že sa proti umelcom vzbúrili podpriemerní ľudia
Pestrá minulosť obhajcu Šimečkovej! Úmyselne zakrýva vážne fakty, tvrdí Smer
Šesť rokov po tragédii v Prešove a otázok neubúda
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Reuters: Západ je smutný účinnosťou ruských systémov REB
Reuters: Západ je smutný účinnosťou ruských systémov REB
Reuters: Západ je smutný účinnosťou ruských systémov REB