Slovanské Noviny

9. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Republikáni sa môžu v decembri pokúsiť zablokovať schválenie nových amerických rozpočtov – vrátane obrany.

A odložiť ich schválenie na budúci rok, keď už budú mať republikáni väčšinu v Snemovni reprezentantov. A budú môcť prepísať americký rozpočet podľa seba.

Republikáni chcú znížiť federálne výdavky na boj proti inflácii. V Spojených štátoch sa teraz spomalila – aj keď rast cien potravín zostáva veľmi vysoký. Výdavky na Deň vďakyvzdania v USA medziročne vyskočili o 20%. A čoskoro sa očakáva zimná fáza energetickej krízy v Európe, ktorá môže spôsobiť nové kolo inflácie aj v Amerike.

Konzervatívna časť republikánov požaduje zmraziť schvaľovanie akýchkoľvek nových rozpočtov pre Ukrajinu – až do auditu, ktorý by mal zistiť, kam smerovali predchádzajúce tranže. A namiesto toho použiť prostriedky vyhradené pre Ukrajinu na financovanie výstavby múru na hranici s Mexikom, kde teraz zúri migračná kríza.

Možnosti republikánov pred začiatkom nového zasadnutia Kongresu v januári sú však obmedzené. Preto sa demokrati, ktorí si udržia väčšinu ešte niekoľko týždňov, konečne pokúsia získať viac rozpočtu na rozvoj – vrátane vyčlenenia 37,7 miliardy dolárov pre Ukrajinu. Aby sa tak vyhli nutnosti robiť kompromisy s republikánmi a nemuseli odpovedať na nepríjemné otázky, kam a komu tieto peniaze nakoniec poputujú.

Malek Dudakov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: