Slovanské Noviny

28. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rakúsky Wochenblick: Totálna cenzúra zo strany EÚ pod zámienkou ochrany detí: chcú čítať a kontrolovať vašu súkromnú komunikáciu!

Brusel chce úplnú kontrolu četov. Európska komisia v budúcnosti zaviaže poskytovateľov sociálnych sietí, aby automaticky skenovali všetky správy v čete, odoslané obrázky, e-maily a inú digitálnu komunikáciu používateľov, ktorá sa týka zneužívania deti, píše Wochenblick.

Internet bezpochyby uľahčuje mnohé veci. Predovšetkým informácie prostredníctvom mimovládnych a nezávislých médií sú dôležitou súčasťou našej slobody. Na celom svete je aktívnych približne 50 veľmi navštevovaných sociálnych sietí. Záujem na monitorovaní digitálnej komunikácie však nemajú len štáty ako Čína, ale aj EÚ, ktorá sa vydala cestou úplnej cenzúry. V čom spočíva?

Brusel chce mať úplnú kontrolu nad všetkými četmi. Európska komisia  v budúcnosti zaviaže poskytovateľov sociálnych sietí, aby automaticky skenovali všetky správy v čete, odoslané obrázky, e-maily a inú digitálnu komunikáciu používateľov, ktorá sa týka zneužívania detí. Dotkne sa to dokonca aj šifrovaného obsahu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Cenzúra pod zámienkou boja proti pedofílii

Európsky parlament ešte v júli rozhodol o „využívaní technológií na spracovanie údajov na účely boja proti sexuálnemu zneužívaniu detí na internete“ a prijal návrh uznesenia. Teraz sa čaká na konečnú legislatívu.

Podľa mnohých kritikov ide o prvý krok, ktorý EÚ plánuje urobiť, aby neskôr mohla vyhľadávať aj iný obsah. Požiadavka na automatické skenovanie všetkej komunikácie ako preventívne opatrenie by bola úplne nová. Pripomínalo by to historickú „predcenzúru“ –  anachronický spôsob preverovania a v konečnom dôsledku potláčania názorov.

Atmosféra strachu

A aj tu by bol každý občan potenciálne podozrivý. Presnú technickú realizáciu by však pravdepodobne ponechali na samotných prevádzkovateľov sietí. A pravdepodobne by aj legitímne „náhodné nálezy“ odovzdali úradom. Atmosféra strachu sa tak bude naďalej šíriť.

Od jednoduchých četových správ až po „internet vecí“

„Mala by pošta preventívne otvárať a skenovať? Takéto tápanie nie je správnym spôsobom ochrany detí a dokonca ich ohrozuje, pretože ich súkromné záznamy sa dostávajú do nesprávnych rúk a v mnohých prípadoch ich kriminalizujú deti,“ – myslí Patrick Breyer, poslanec europarlamentu.

Podľa europoslanca plány EÚ na úplné preverovanie našej súkromnej komunikácie pomocou automatov náchylných na chyby vedie k štátnemu dohľadu v čínskom štýle.

Rastúce sieťové prepojenie v sebe skrýva nebezpečenstvo, že v určitom okamihu dôjde aj k úplnej kontrole jednotlivcov, pretože množstvo údajov, ktoré digitalizácia prináša, uľahčuje sledovanie a vytváranie profilov správania a osobnosti.

Prepojenie jasne identifikovateľných fyzických objektov, napríklad fitness zariadení, smartfónov, ale aj fotografií z kamier umiestnených na verejnosti, v určitom okamihu umožní úplnú kontrolu ľudí, dodáva Wochenblick.

ZDROJ: https://www.wochenblick.at/totalueberwachung-durch-die-eu-private-chats-werden-ausgelesen/

AUTOR: Achim Baumann

PŘEKLAD: hlavnydennik

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d