Premiér Robert Fico (Smer-SD) nevidí žiadny dôvod na odvolanie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nominantka SNS) a ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD).
Obaja podľa neho konali aj konajú v súlade so zákonom. Uviedol to vo videu, ktoré zverejnil v stredu na sociálnej sieti.
“Neexistuje žiadny dôvod, aby som ako predseda vlády čo len uvažoval o podaní návrhu na odvolanie ministrov, ktorí sú dnes opozičnými terčmi. Kto sa objektívne pozrie na konanie ministerky kultúry a ministra spravodlivosti, musí súhlasiť s tým, že konali a konajú zákonne a že v súlade so zákonom prijímajú aj bežné manažérske rozhodnutia,” uviedol premiér.
Dodal, že rovnaký pohľad bude zastávať celá koalícia v prípade, že opozícia v parlamente predloží návrh na vyslovenie nedôvery týmto ministrom.
Fico poznamenal, že rešpektuje odlišné názory opozície. Na utorkovom (13. 8.) proteste, ktorý zvolali opozičné strany, mu však chýbali zákonné a vecné argumenty, prečo by mali byť ministri odvolaní.
“Protest sa preto niesol v duchu, že vládna koalícia je v podstate banda zločincov, ktorá znásilňuje, vraždí, ktorá je hlúpa a ktorá by mala dobrovoľne odstúpiť,” skonštatoval. Dodal, že pre vyhrážky muselo ministerstvo vnútra zvýšiť ochranu ministerke kultúry.
Skritizoval, že na proteste nevystúpili predsedovia strán, ktoré ho zorganizovali, teda Michal Šimečka (PS) a Branislav Gröhling (SaS). V tejto súvislosti podotkol, že len slúžia liberálnym a progresívnym médiám a mimovládnym organizáciám.
To ich však podľa jeho slov nezbaví politickej zodpovednosti, ak dôjde k ďalšiemu atentátu na predstaviteľa vládnej koalície. Zároveň ocenil, že sa do organizácie protestu nepridalo aj opozičné KDH. “Aj tu vidieť o čo skúsenejšie Kresťanskodemokratické hnutie, keď sa odmietlo podieľať na organizovaní včerajšieho protestu,” povedal vo video komentári.
Premiér priznal, že protesty organizované politickými stranami sú prirodzenou súčasťou politickej práce. Zdôraznil však, že ulica rozhodovať nemôže. “Môže vyslovovať názor. Rozhodnutia môžu prijímať len orgány vytvorené na základe demokratických parlamentných volieb, teda predovšetkým parlament a vláda,” uviedol na margo ďalšieho vyhrocovania situácie.
/ skspravy.sk /
Prečo nemáme rovnaký meter na Rusko, USA či na Izrael?! Pýta sa nielen Chmelár, ale aj mnohí Slováci
Trumpova nová šou: neviditeľné bombardéry zhodili bomby na Irán, ale stopy po úderoch sú neviditeľné
Evropský parlament chce trestat nenávistné projevy. „V EU se zase zbláznili. Takto začíná cenzura,“ prohlásil šéf české senátní ústavněprávní komise Zdeněk Hraba
VIDEO: Satelitné snímky firmy Maxar po útokoch amerických bombardérov na iránske jadrové zariadenia ukazujú, že protibunkrové bomby zlyhali a explodovali na povrchu skalného masívu rovnako ako pred rokmi v Afganistane pri úderoch na jaskynný komplex Tora Bora.
„Hra sa neskončila, prekvapenia budú pokračovať.
VIDEO: „Formuje sa multipolárny svet, v ktorom je medzinárodný dialóg založený na vzájomnom porozumení v hľadaní riešení aj v tých najnáročnejších podmienkach.
Irán spustil nový raketový útok na Izrael. Kuvajt vyhlásil výnimočný stav – obáva sa útoku na americké základne
Trump opäť dráždi Teherán: Zmena režimu je možná
USA pod paľbou kritiky: Severná Kórea odsúdila zásah v Iráne
Hrozí Európe imigračná katastrofa?
Viktorín sa pýta: Kam sa stratili všetci mierotvorcovia?
Bestro protislovenským podivínom: Aj Španieli s Talianmi protrestujú voči Bruselu
Falošné investície v mene vlády: Podvodníci útočia na dôveru ľudí
Tajomstvá najdrahšieho bombardéra sveta. Ako B-2 Spirit zasiahol najchránenejší cieľ v Iráne a čím je výnimočný?
Rusko, Čína a Pakistan v návrhu rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN odsudzujú útoky na Irán
Iránsky minister zahraničných vecí pricestoval do Moskvy za Putinom
Útok na Irán nemusí viesť k širšej vojne, hovorí J. D. Vance
Prečo sú všetci, ktorí si cenia mier a ľudský život, dnes tak hlboko znepokojení situáciou na Blízkom východe?
A. Dugin: Tretia svetová vojna sa začala
Rusko zaútočilo na výcvikové stredisko Ukrajincov
zo sekcie
R. Fico nevidí dôvod na odvolanie M. Šimkovičovej a B. Suska
R. Fico nevidí dôvod na odvolanie M. Šimkovičovej a B. Suska
R. Fico nevidí dôvod na odvolanie M. Šimkovičovej a B. Suska