Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rusko ve středu vypovědělo dohodu s Británií o rybolovu. Stalo se to z iniciativy prezidenta Vladimira Putina, jenž tak vrátil Rusům ryby, které Britové jedli 68 let, prohlásil podle agentury RIA Novosti šéf Státní dumy Vjačeslav Volodin.

Státní duma přijala zákon, kterým Rusko odstupuje od dohody s Británií o rybolovu z roku 1956. V praxi to podle RIA Novosti znamená, že britští rybáři nesmějí lovit v ruské zóně Barentsova moře, podél pobřeží poloostrova Kola, podél pevniny východně od mysu Kanin Nos a podél pobřeží ostrova Kolgujev.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Volodin tento „úspěch“ přirovnal k anexi Krymu či „záchraně“ Novoruska (území tvořeného samozvanou Doněckou a Luhanskou republikou, které Rusko protiprávně prohlásilo za své.

„Naše ryby nám vrátil. Bezohlední Britové je jedli 68 let. Vyhlásili na nás sankce, přitom ale 40 procent jejich jídelníčku tvoří naše ryby. Tresky a další druhy ryb. Jejich oblíbené fish and chips. Ale teď si ho budeme dělat my, a to díky našemu prezidentovi,“ rozohnil se Volodin.

Podle RIA Novosti už britští rybáři „bijí na poplach“, protože jen v roce 2023 v Barentsově moři ulovili 566 tisíc tun ryb.

Dohodu o rybolovu v roce 1956 podepsal s Británií Sovětský svaz. Vzhledem k tomu že po jeho rozpadu se Ruská federace stala právním nástupcem SSSR, dohoda nadále platila. Předseda Všeruského svazu rybářství German Zverev podle RIA Novosti ujistil, že Rusko vypovězením dohody neporušuje mezinárodní právo.

„Zákaz rybolovu pro Brity není nic jiného než legální a s ohledem na situaci vhodná reakce Moskvy na nepřátelské akce Londýna,“ poznamenal místopředseda Rady Federace Konstantin Kosačov.

Británie začala prohlubovat protiruské sankce v únoru 2022 po ruském vpádu na Ukrajinu. Od té doby dala na sankční seznamy zhruba 1800 občanů Ruské federace, tvrdí RIA Novosti.

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d