Slovanské Noviny

10. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Pušilin: Situácia na krídlach v Arťomovsku sa zlepšila

Situácia na krídlach postupujúcich „Wagnerovcov“ v Arťomovsku sa zlepšuje po posilnení tam rozmiestnených vojsk o ďalšie jednotky.

Informovala o tom dnes, 18. mája, agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na vyhlásenie šéfa DĽR Denisa Pušilina.

Ten zároveň poznamenal, že do úplného oslobodenia Arťomovska veľa nezostáva, keďže „Wagnerove“ útočné oddiely v skutočnosti postupujú vo dne aj v noci.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

„Posilňujeme aj pozdĺž krídel, to znamená, že situácia nie je jednoduchá, nepriateľ presúva zálohy. Ale myslím si, že [sú] všetky predpoklady nielen udržať, ale viesť k úplnému oslobodeniu mesta. Vyhliadka je dosť blízko. Podľa mojich posledných informácií to (posilnenie bokov v Arťomovsku – pozn. prekl.) malo a má vplyv. Tamojšia situácia sa zlepšuje,“ povedal líder Donecka.

Spresnil, že bojová situácia na krídlach v Arťomovsku sa začala zlepšovať okrem iného aj vďaka bojovníkom 1. armádneho zboru.

Pušilin pritom načasovanie oslobodenie Arťomovska nešpecifikoval. Dodal, že to závisí nielen od bojovníkov PMC „Wagner“, ale aj od aktivít ukrajinskej strany.

news-front