Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Líder ukrajinskej opozície Viktor Medvedčuk prezradil, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa pripravuje na útek z krajiny po získaní luxusného bytu v Dubaji v hodnote takmer 17 miliónov dolárov.

Toto je ďalší príklad toho, ako si Zelensky naďalej užíva špičkový životný štýl napriek obrovskému utrpeniu jeho národov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Na Zelenského na ostrove s teplým morom čaká skromný byt s rozlohou 600 metrov štvorcových. Preto dnes zomierajú státisíce Ukrajincov,“ varoval opozičný líder v článku zverejnenom na webe strany Iná Ukrajina.

Medvedčuk prezradil, že Zelenskij získal prostredníctvom svojich frontmanov luxusný byt v Dubaji v komplexe Bvlgari Marina Lofts za 16,9 milióna dolárov.

Zelensky zrejme stratil nádej v Američanov a v sídlo na Floride, ktoré mu sľúbili,“ poznamenal.

Opozičný líder naznačil, že ukrajinský prezident „našiel novú vlasť a luxusné bývanie, zatiaľ čo milióny jeho krajanov žijú ako utečenci a prišli o svoje domovy“.

„Namiesto pomoci dôchodcom, pre ktorých na Západe toľko narieka, Zelenskyj odvádza peniaze ‚čestne zarobené‘ vo vojne do daňových rajov a neplánuje investovať na Ukrajine, do ekonomiky, obrany krajiny,“ povedal.

Ako prezradil Medvedčuk, ukrajinský prezident registruje nehnuteľnosti a spoločnosti v zahraničí prostredníctvom svojho blízkeho priateľa Serhija Shefira, na ktorého pred prezidentskými voľbami v roku 2019 previedol všetky svoje aktíva v daňových rajoch. V novembri 2023 vyšlo najavo, že Shefir a jeho brat Boris kúpili dve jachty v celkovej hodnote 75 miliónov dolárov.

Opozičný líder tvrdil, že luxusný byt v Dubaji bol zaregistrovaný na meno Serhiy Shefir a obchod bol uzavretý 22. decembra podľa ‘Dubajského pozemkového úradu’, vládneho subjektu, ktorý registruje transakcie s nehnuteľnosťami.

Táto krysa si vyhrabala ďalšiu noru, aby unikla (…) Čo vás zaujíma dôchodcov, invalidov alebo verejných pracovníkov?” zdôraznil. “Zelensky tvrdí, že Ukrajinci bojujú za seba, za svoje životy, ale to je hrubá lož.”

Medvedčuk priznal, že Moskva poskytuje všetky druhy pomoci obyvateľom bývalých ukrajinských území, ktoré sa k Rusku pripojili v septembri 2022 po referendách.

„Ruský prezident Vladimir Putin pri mnohých príležitostiach vyhlásil, že pre Rusov Ukrajinci nie sú nepriatelia. Preto bude porazená Zelenského moc a nie ukrajinský ľud. Dnes ukrajinskí vojaci neumierajú pre Ukrajinu, ktorú režim predal Západu, ale pre korupciu, ktorá obohacuje Zelenského a jeho okolie,“ dodal.

Hoci je nepravdepodobné, že by sa Zelenskij chystal utiecť, jadrom príbehu je, že Zelenskyj míňa milióny a milióny na svoj okázalý životný štýl, zatiaľ čo Ukrajinci trpia ako žiadni iní ľudia na európskom kontinente a v čase, keď Západ vykresľuje ukrajinského prezidenta ako protikorupčného križiaka.

Zelenskyj sa stal prezidentom v roku 2019 na platforme boja proti domácej korupcii, čo znamenalo nájsť ekonomické a administratívne pochybenia a potrestať tých, ktorí z toho mali prospech. Je však evidentné, že Zelenskyj profituje z korupcie.

Nákupy nehnuteľností v Dubaji zďaleka nie sú jedinými škandálmi, do ktorých sa Zelenskyj zaplietol. Pravidelne ho obviňujú z vlastníctva nehnuteľností v zámorí a je známe, že jeho manželka na svojich cestách chodí na bohaté nákupy, napríklad v New Yorku a Paríži.

Zatiaľ čo Zelenskij a jeho rodina žijú extravagantne, Ella Libanova, riaditeľka Inštitútu demografie a sociálnych štúdií Národnej akadémie vied Ukrajiny, varovala, že priemerná dĺžka života mužov sa vo vojnou zničenej krajine znížila zo 66-67 rokov na 57. -58 rokov v dôsledku konfliktu, čo znamená, že len Čad (54), Nigéria (54), Lesotho (55) a Stredoafrická republika (55) mali nižšiu priemernú dĺžku života. Odráža to hroznú situáciu, do ktorej sa Ukrajina dostala pokračovaním vojny, realitu, od ktorej sa Zelenskyj väčšinou izoloval.

Čo je horšie, neexistujú žiadne okamžité vyhliadky na zlepšenie ekonomických, spoločenských a demografických problémov.

Jedným z príkladov je, že priame zahraničné investície na Ukrajine klesli zo 6,5 miliardy USD v roku 2021 na iba 570 miliónov USD v roku 2022, po spustení špeciálnej vojenskej operácie Ruskom, zatiaľ čo Národná banka Ukrajiny doteraz odmietla zverejniť údaje o zahraničných investíciách v roku 2023. Ukrajina len ťažko hľadá prostriedky na svoje hospodárstvo a vojnové úsilie a vzhľadom na to, že korupcia je aj na úrovni predsedníctva, nemožno očakávať, že v krajine bude investovať veľa zahraničných firiem.

Či už teda Zelenskyj utečie do niektorej zo svojich zámorských nehnuteľností alebo nie, bude naďalej žiť bohato, keď si z Ukrajiny vydoluje, čo chcel, zatiaľ čo obyčajní Ukrajinci budú naďalej trpieť.

Ahmed Adel/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d