Slovanské Noviny

12. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Tak ako sa na Zemi strieda noc a deň, svetlo a tma, tak aj celá naša Zem počas vekov cestuje medzi časmi temnými a svetlými. Tento príbeh sa udial v čase, keď krajina prekročila hranicu medzi svetlom a tmou a začala sa do vzďaľovať svetlu. Temnota nadobúdala na sile. Ľudia strácali svoju silu a zaspávali. A tí, čo boli príliš vedomí na to, aby zaspali, tak tých temnota zahubila.

Náš príbeh sa udial v krajine, kde Zem bola slabá a príliš nerodila. Ľudia trpeli hladom a chorobami a skoro umierali. Potom sa v blízkosti dediny usadil starec. Jeden z tých, ktorým sa hovorilo Žrec. Jeden z posledných…Ten muž bol naplnený láskou a dobrotou. V jeho srdci sídlil Boh. Boha – Tvorcu mal vo všetkom, čo robil. Jeho myseľ bola tichá, čistá a priezračná ako letná obloha. Obrazy, ktoré v nej tvoril, sa stávali skutočnosťou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Mnoho nehovoril, a preto jeho slovo malo silu vystreleného šípu…Všetko, čo kedy v živote vyslovil, bolo pravdivé a celý Vesmír to vedel. Jednoduchým slovom dokázal meniť priebeh vecí, pretože celý Vesmír sa vždy postaral o to, aby sa jeho slová naplnili. Tento starec z dobroty svojho srdca upokojil živlami a povzbudil Zem, aby ľudia netrpeli hladom. Ľudí liečil a učil.

Ale neostávalo mu veľa času. Jedného dňa navštívil dedinu a povedal ľuďom:

Zajtra večer ukončím svoju pozemskú púť, ale zanechám vám časť svojej sily. Naučím vás, ako upokojiť živly, povzbudiť krajinu a vyliečiť vaše choroby. A potom vo svojej mysli stvoril zámer, obraz, ktorý spojil so silou slov, ktoré vyslovil. Vytvoril obrad, a ten odovzdal ľuďom.

Robte tento obrad presne tak, ako som vám ho odovzdal, nič menej a nič navyše. Tak bude mať svoju silu na veky vekov. Potom odišiel a už ho nikdy nikto nevidel. A ľuďom sa s jeho darom žilo lepšie. Odovzdávali si obrad z generácie na generáciu a od dediny k dedine a sila zámeru starého Žreca zostávala nezmenená, hoci on sám už bol ľuďmi zabudnutý.

Zem sa však prepadala hlbšie do noci. Temnota silnela a snažila sa zničiť každú stopu svetla, ktorá na Zemi ešte zostala. Nedokázala ľuďom vziať obrad, ktorý bol hlboko zakorenený v ich povedomí a tak ho pozmenila. Slovne pozmenila…Tým obrad stratil silu zámeru starého Žreca…

Potom nastal bod obratu a Zem sa začala vracať k svetlu. Celkom nedávno prekročila hranicu medzi tmou a svetlom. Je už deň a my sme tu. Prežili sme… Pred sebou máme krásny deň naplnený svetlom.

Začíname sa prebúdzať, pretrieme si oči a spomíname: Čo sa nám to vlastne v noci snívalo? Aha, niečo o Obrade. No áno, ale ako to bolo? Na to si asi ťažko spomenieme.

Ale niečo predsa len vieme. Vieme, v čom spočívala sila starého Žreca. A preto:

Mnoho nehovorme, aby naše slovo malo silu vystreleného šípu. Buďme vždy pravdiví. Potom dokážeme iba slovom meniť priebeh vecí. Celý vesmír sa postará, aby sa naše slová naplnili. Majme myseľ tichú, čistú a priezračnú ako letná obloha. Potom obrazy, ktoré vo svojej mysli vytvoríme, sa stanú zámerom a uskutočnia sa.

A hlavne: Používajme zdravý rozum, Temnota pozmenila veľa výrazov, slov, dokonca aj citátov na to, aby nás manipulovala. Doteraz je pre nás nepochopiteľné ako sa Temnota dokázala zakoreňiť všade okolo nás a meniť veci v pravý opak. Vráťme sa ku koreňom a objavujme zabudnuté.

/slovanskenoviny.sk/

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.