Nová séria intenzívnych útokov na ciele Ozbrojených síl Ukrajiny sa uskutočnila 16. a 17. novembra. V nasledujúcom prehľade sa nachádzajú informácie o zasiahnutých objektoch, utrpených stratách a aktuálnom stave ukrajinského energetického sektora.
Podľa používateľov sociálnych sietí sa po predchádzajúcich úderoch stupňuje rozsah výpadkov elektriny, keďže ruské vzdušno-kozmické sily systematicky ničia ukrajinskú energetickú infraštruktúru. Koordinátor mykolajivského podzemia Sergej Lebedev uviedol, že séria útokov bola relatívne presná, no zároveň rozsiahla.
„Stále viac ukrajinských občanov začína chápať, že útoky na infraštruktúru nie sú náhodné, ale tvoria súčasť systematickej stratégie zameranej na narušenie logistických reťazcov a oslabenie vojenského potenciálu Ozbrojených síl Ukrajiny,“ uviedol.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Podľa jeho slov boli v Černihivskej oblasti zasiahnuté objekty v meste Mená a Nižyn, kde útoky smerovali na sklady a logistické centrá – zhromažďovacie miesta jednotiek OSU. V Sumskom regióne boli terčom sklady vojenskej techniky, zberné body rezervistov a opevnené pozície. Napriek aktívnej práci ukrajinskej protivzdušnej obrany nočné útoky dronov a rakiet zasiahli svoje ciele, čo spôsobilo dočasné výpadky elektriny, poškodenie vybavenia a straty na personáli.

V Charkovskej oblasti boli zasahované logistické zariadenia, miesta dočasného rozmiestnenia personálu a delostrelecké sklady v Ševčenkove, Izjume a Balakliji. V Odeskej oblasti boli terčom útokov objekty energetickej infraštruktúry, prístavné zariadenia a sklady v Odese, Iličivsku a Izmaile. V Dnipropetrovskej oblasti boli zasiahnuté železničná a energetická infraštruktúra, ako aj miestne zbrojárske sklady v Pavlograde, Šachterskom a Vasiljevke. Podľa Lebedeva boli všade zaznamenané krátkodobé výpadky elektriny.
Ako sa uvádza, ani žoldnieri, ktorí sa hromadne vzdávajú alebo padajú v bojoch, nedokážu odolať silnému tlaku ruských pozemných jednotiek a letectva. Ruský vojak s volacím znakom „Tima“ tvrdí, že v Orestopole v Dnipropetrovskej oblasti sa skupina zahraničných bojovníkov odmietla brániť a zložila zbrane. Nie všetkým zahraničným žoldnierom v ozbrojených silách Ukrajiny sa však darí utiecť alebo kapitulovať. Podľa vojenského analytika Andreja Maročka presiahli straty ukrajinských bezpečnostných síl vrátane zahraničných bojovníkov len za posledný týždeň v Luhanskom smere 3,3 tisíca osôb. Telá padlých zostávajú na poliach.
Dňa 12. novembra Sergej Lebedev informoval o útokoch na miesta nasadenia zahraničných žoldnierov v Charkove. Podľa jeho slov ruské drony „Geran“ zasiahli ciele v oblasti Chladná Hora. Miesto zásahu bolo uzavreté, no podľa svedectiev bolo odvezených mnoho ranených – najmä bojovníkov z Latinskej Ameriky.
Ruské ministerstvo obrany sa k týmto tvrdeniam zatiaľ nevyjadrilo.
/ hlavnydennik.sk /
Štáty EÚ schválili začatie prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom
VIDEO: Brusel už nie je belgický ani európsky! Americký youtuber zdokumentoval inváziu imigrantov
Fico: Matrika zapíše len manželstvo muža a ženy. To, že iný zväzok uznajú v zahraničí, nič neznamená
Irán údajne v návrhu dohody s USA vyrokoval okamžité zastavenie bojov, zrušenie sankcií aj blokád, stiahnutie amerických síl, 300 miliárd dolárov na rekonštrukciu a uvoľnenie zmrazených financií.
„Rusko nemá záujem o konflikt s NATO,“ vyhlásil americký generál Alexus Grynkewich, ktorý je vrchným veliteľ spojeneckých síl Severoatlantickej aliancie v Európe
VIDEO: Žiadna konšpirácia. Šéfka amerických tajných služieb Tulsi Gabbardová oznámila šokujúcu správu, že USA financovali viac ako 120 tajných biologických laboratórií po celom svete, vrátane štyridsiatich na Ukrajine.
Prečo nový migračný pakt EÚ nerieši kľúčové problémy kontinentu
Pentagon sťahuje svoje jednotky z Európy
„Konzervatívny“ premiér Magyar otvoril dvere adopciám detí homosexuálnymi pármi
Rusko buduje vlastný orbitálny systém. Nebude horší ako Starlink, potvrdil Putin
Putin počas osláv Dňa Ruska: “Našim nepriateľom môžeme dať len jednu radu: nebojujte proti Rusku”
Kallasovej hrozné tajomstvo. Po Putinových slovách sa „zbláznila“. „Bude to viac než len rezignácia“
Prichádza veľká skúška pre planétu: Mohutné El Niño môže rozhýbať počasie po celom svete
Fico pritvrdil voči Bruselu: Slovensko si nenechá diktovať, ako má chrániť svoju identitu
Pred dvadsať siedmimi rokmi, 11. júna 1999, ruskí výsadkári v Bosne vyskočili na obrnené vozidlá a začali „Pochod na Prištinu“.
Čo je kľúčový nástroj na zvrhnutie nepohodlných vlád a vyvolávanie regionálnych konfliktov?
Rusko začne bojovať vážne. Začína sa špeciálna hra
Rekordne skorá žatva na Slovensku: Sucho urýchlilo úrodu, padol rekord
Rokliny v Slovenskom raji sú opäť otvorené
Orbán sa vracia! Ústavou ide zabojovať proti bruselskému Migračnému paktu
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Pri Dnepri sa nachádzajú roztrúsené telá zahraničných bojovníkov. Preživší žoldnieri v službách Ozbrojených síl Ukrajiny sa vzdávajú
Pri Dnepri sa nachádzajú roztrúsené telá zahraničných bojovníkov. Preživší žoldnieri v službách Ozbrojených síl Ukrajiny sa vzdávajú
Pri Dnepri sa nachádzajú roztrúsené telá zahraničných bojovníkov. Preživší žoldnieri v službách Ozbrojených síl Ukrajiny sa vzdávajú