Slovanské Noviny

28. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Prezidentka Zuzana Čaputová vyzvala premiéra Igora Matoviča k demisii

Upozornila, že vláda je orgánom verejnej moci a poukázala na stále trvajúcu pandémiu nového koronavírusu na Slovensku.

Prezidentka Z. Čaputová v Prezidentskom paláci v Bratislave v utorok 23. marca 2021. Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislava 23. marca (TASR) – Je nevyhnutné, aby premiér Igor Matovič (OĽANO) svojou demisiou umožnil uzavrieť dohodu koaličných partnerov na rekonštrukcii vlády. Vyhlásila to prezidentka SR Zuzana Čaputová vo svojom utorňajšom mimoriadnom vyhlásení ku koaličnej kríze.

Hlava štátu skonštatovala, že čas vládnej kríze nepomohol a ďalej sa prehlbuje. „Výkonná a zákonodarná moc teda nie sú plne funkčné, čo je neprijateľné konštatovanie v krízovej situácii, akú sme už desaťročia nezažili,“ podčiarkla. Poukázala na to, že prijala už štvrtú demisiu člena Matovičovej vlády. „Neodchádzajú pritom len ministri zodpovední za stav krízy, ale postupne odchádzajú aj ministri, na ktorých práci vláda stojí,“ podotkla.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Upozornila, že vláda je orgánom verejnej moci a poukázala na stále trvajúcu pandémiu nového koronavírusu na Slovensku.

Zdroj: TASR