Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Premiér Robert Fico chce podľa prezidentky Zuzany Čaputovej testovať hranice demokracie snahou o reorganizáciu súdnictva a útokmi na Ústavný súd. V interview pre britské periodikum sa vyjadrila kriticky na Ficovu adresu kvôli jeho snahe o „oslabenie právneho štátu a kontakty s Ruskom“. Nezabudla ho tradične prirovnať k Viktorovi Orbánovi, s ktorým sa snaží udržiavať neutrálne a priateľské vzťahy.

„Slovensko sa v týchto dňoch dosť často prirovnáva k Maďarsku a zdá sa, že táto vláda si berie určitú inšpiráciu z Maďarska,“ vyjadrila sa pre Financial Times prezidentka. Nepáči sa jej ani stretnutie ministra zahraničných vecí Juraja Blanára s jeho ruským proťajškom Sergejom Lavrovom a tvrdí, že vytvorilo väčšiu vzdialenosť medzi Slovenskom a našimi partnermi a spojencami. To, že sa jej obľúbenec a kandidát na prezidenta Ivan Korčok snažil všemožne udržiavať dobré vzťahy s ruským šéfom diplomacie však evidentne prehliada.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Tak ako pre každý iný štát EÚ, ak na Slovensku dôjde k závažnému porušeniu zásad právneho štátu, mala by sa uplatniť podmienenosť financovania EÚ,“ povedala pre Financial Times slovenská prezidentka. Hovorila aj o možnosti blokovania eurofondov, čo môže byť dôsledkom odstránenia anachronizmu ÚŠP.

Na jej vyjadrenie zareagoval aj Ľuboš Blaha (SMER – SSD)

Podpredseda NR SR Ľuboš Blaha označil vo svojom statuse na sieti Telegram jej chovanie ako vyhrážanie sa tým, že sa pridá k europoslancom, ktorí chcú za každú cenu dosiahnuť zmrazenie eurofondov pre Slovenskú republiku, pretože nie sú schopní a ochotní sa zmieriť s faktom, že väčší berie. Prehrali voľby a snažia sa čo najviac svojim hysterickým a diletantským chovaním uškodiť Slovensku. Prezidentka je, bola a dokedy bude môcť aj zostane na ich strane.

„Čaputová chce Slovensku zmraziť eurofondy. Ak toto nie je vlastizrada, čo je to potom?“ pýta sa Blaha a dodáva, že práve svojim vyjadrením pre Financial Times prekročila všetky čiary.

„V rozhovore pre britské noviny otvorene vyzvala k tomu, aby Slovensku boli zmrazené eurofondy kvôli porušovaniu princípov právneho štátu,“ domnieva sa Blaha a nezabúda spomenúť, že nerobila nič iné, iba ohovára slovenskú sociálnodemokratickú vládu a opakuje dokola lži, ktoré „… hlúpo rozosieva pre domáce publikum už niekoľko rokov…“

„Nadávala na Slovensko, pretože chceme mier s Ruskom, povymýšľala si nezmysly o trestnom zákone – proste nechutná okydávačka vlastného štátu v zahraničí,“ vyjadril sa Blaha veľmi ostro. Svojim spôsobom podotkol, že jej chovanie nie je žiadnou novinkou, pretože patrí do svojej sorty, rovnako ako Šimečka, Hojsík a prezidentský kandidát Korčok, ktorý je jej klonom. Horším.

Snaha podraziť kolená Slovensku sa deje i, ak nie predovšetkým, v zahraničí

„Robia to v Bruseli aj v Prahe. Bojujú za to, aby nám zobrali eurofondy a potom sa doma vyhovárajú ako malí vagabundi, čo rozbili okno a nechcú sa priznať,“ pokračuje pobúrene Blaha. „Dnes však došlo k niečomu neuveriteľnému. Ex-politička PS Čaputová sa plnou vervou pridala k Progresívcom a spochybnila eurofondy pre Slovensko. Haló, to čo je?“ pýta sa Blaha smerom k prezidentke. Jej konanie definuje jedným slovom. Vlastizrada.

Prezidentka by podľa neho mala povedať do očí všetkým starostom na Slovensku, že ich chce pripraviť zanovitým správaním o peniaze na rozvoj obcí. Len preto, že si to zmyslela. Takto pripraví Slovensko o milióny z Európskej únie iba preto, že sa jej nepáči nová vláda a že zostala na staré kolená pomstychtivá.

Situácia, akú žiadny slovenský prezident ešte nevyparatil

„Toto je škandál, aký Slovensko ešte nezažilo. Žiaden prezident si toto nedovolil. Žiaden. Gauner Kiska síce nadával v zahraničí na Slovensko, že sme „mafiánsky štát“, ale pokiaľ viem, ani on nespochybňoval vyplácanie eurofondov,“ pritvrdzuje Blaha. Vie, že pokiaľ išlo o peniaze do vlastného vrecka, Kiska bol vždy „podozrivo“ poctivý.

„V živote som sa tak nehanbil za hlavu štátu. Ani keď zarezala referendum, ani keď vrieskala po vlastnom národe, nech netliacha, ani keď do sekundy podpísala Obrannú dohodu s USA proti vôli väčšiny Slovákov. Ona spáchala atentát na vlastný štát. Toto je doslova zločin proti Slovensku.  A keď ju budú ľudia za jej protislovenskú politiku kritizovať, tak bude vyplakávať, že to je za to, že je žena,“ okomentoval prezidentkine maniere Ľuboš Blaha, ale podotkol, že kritika zo strany vlády nemá nič spoločné s jej pohlavím, ale s jej politickou neschopnosťou. Vyzval ju, aby sa prestala spoliehať na svoju „genderovú príslušnosť“ a aby jej došlo, že je od založenia SR jej najväčšou hrozbou.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d