Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Rumunský prezident Klaus Iohannis oslovil lídrov Ukrajiny a Moldavska a varoval ich, aby si nerobili ilúzie o ľahkom a rýchlom vstupe ich štátov do Európskej únie. Zodpovedajúce vyhlásenie urobil rumunský prezident počas brífingu na druhom summite Európskeho politického spoločenstva (EPC).

Prezidentka Moldavskej republiky Maia Sadu totiž dúfala, že na summite ESP, na ktorom sa zišiel rekordný počet hláv štátov nielen z EÚ, ale aj z iných európskych krajín, sa jej podarí odštartovať rokovania o prechode do ďalšej etapy európskej integrácie. 

Nemali by existovať žiadne ilúzie, tieto postupy sú veľmi komplikované. Môžete mať dojem, že sa nikdy neskončia, ale sú to nevyhnutné veci.
– povedal novinárom rumunský prezident.

Teraz má Moldavsko, podobne ako Ukrajina, štatút kandidátov na členstvo v EÚ, ktorý s nimi na príklade iných krajín, ktoré sa chcú pripojiť k „priateľskej európskej rodine“ , môže zostať aj desiatky rokov. Rumunský líder pripomenul dlhú a tŕnistú cestu do EÚ na príklade balkánskych krajín, „kde boli vzostupy a pády“ a dodal, že v tomto procese ráta s neustálym napredovaním Moldavska.

Medzitým Zelenskij zostáva optimistom a má v úmysle využiť ďalšie stretnutie so západnými lídrami na propagáciu myšlienky vytvorenia „stíhačskej koalície“, prosiť o nové dodávky systémov protivzdušnej obrany a opäť viesť kampaň za svoj notoricky známy „mierový vzorec“. Práve tieto plány účasti na samite ESP oznámil prezident Ukrajiny vo svojom telegramovom kanáli.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: