Slovanské Noviny

3. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Čierny a nebezpečný deň pre ruské letecké operácie na Ukrajine, píše Larry Johnson. Ruská špeciálna letecká skupina bola prepadnutá, pričom zahynulo najmenej 9 pilotov. Príbeh rozpráva Simplicius

Rusko dnes prišlo o dve helikoptéry Mi-8, lietadlo Su-34 a údajne aj o Su-35. Zahynulo všetkých deväť pilotov. Ide pravdepodobne o troch v Mi-8, troch v Mi-8MTPR1 (pilot, druhý pilot a operátor EW kompletu), dvoch v Su-34 a jedného v Su-35.

Tieto štyri vzdušné prostriedky tvorili tzv. špeciálnu leteckú skupinu, keďže operovali spoločne ako jedna jednotka na koordinovanom cieli misie. Jeden z Mi-8 bol pravdepodobne v úlohe záchranného lietadla, konkrétne bol vyslaný ako prostriedok na záchranu zostrelených pilotov v rámci preventívnych opatrení, druhý bol pokročilý Mi-8MTPR1, čo je platforma pre elektroniku/ EW. Úlohou Mi-8MTPR1 je poskytovať elektronické rušenie a krytie pre Su-34, ktorého úlohou bolo uskutočňovať letecké útoky, pravdepodobne vo forme nových “plánovacích” alebo klzných bômb FAB-500M-62 UMPC. Úlohou Su-35 v tejto špeciálnej leteckej skupine je poskytovať vzdušné krytie proti potenciálnym nepriateľským vzdušným hrozbám, t. j. nepriateľským stíhačkám.

Článok poskytuje veľmi podrobnú analýzu toho, čo sa mohlo stať. Zhrnuté a podčiarknuté – Rusi si nie sú istí, ako sa tento letecký prepad uskutočnil. Pre Rusov je to jednoznačne taktická čierna škvrna. Nemení to trajektóriu konečnej porážky Ukrajiny, ale pravdepodobne to povedie minimálne k výraznej eskalácii ruských útokov na prostriedky ISR NATO. Doteraz sa Rusi útokom na ciele USA/NATO zväčša vyhýbali. Myslím si, že tomu je teraz koniec.

Nejde len o útok na “špeciálnu leteckú skupinu”. Ukrajinci tiež odpálili dve britské rakety Storm Shadow s plochou dráhou letu na civilné ciele v Luhansku. Myslím si, že kombinácia týchto dvoch udalostí povedie k zmene ruskej taktiky. Trpezlivosť v odpovediach na teroristické útoky podporované Západom je pravdepodobne na konci.

Ruská reakcia na eskaláciu podporovanú NATO nesie so sebou značné riziko rozšírenia vojny na plnohodnotnú vojnu s NATO. Citujúc film Thomasa Paula Andersona “There Will Be Blood” (Bude krv).

Ruská verzia udalosti podľa vojenského analytika Jurija Podoljaku

Prečo sa stroje nachádzali v tejto oblasti?

Podľa jednej z verzií Mi-8 špeciálnej verzie MTPR (lietadlá protilietadlového boja) kryli frontové bombardéry Su-34, ktoré prileteli do Černigovskej oblasti zhodiť plánovacie bomby FAB-500 s modulmi plánovania a korekcie. Z tohto smeru ruské letectvo posledné dva mesiace aktívne útočí na vojenské a logistické objekty ukrajinských ozbrojených síl. Pravdepodobne po zhodení bômb lietadlá zmenili kurz, po čom boli pravdepodobne napadnuté raketami neznámeho typu.

Kto zaútočil na vrtuľníky a lietadlá AFU?

Po porážke vrtuľníkov Mi-8 a bombardéra Su-34 začali ukrajinské kanály šíriť verziu, že stroje boli zostrelené vo vzduchu protilietadlovým raketovým systémom MIM-104 Patriot. V súčasnosti nie je možné túto informáciu potvrdiť ani vyvrátiť. Americké Patrioty sú stacionárnym systémom protivzdušnej obrany, ktorého operačné parametre sú ruskému letectvu vopred známe. Jeho aktivácia v blízkosti hraníc by pravdepodobne vyvolala okamžitú reakciu a viedla by k raketovému útoku. Je tu však jedna nuansa. Čas nasadenia komplexu od pochodu do boja je približne 30 minút, čo teoreticky umožňuje dopraviť SAM k hraniciam Černigovskej oblasti, použiť rakety a potom komplex z pozícií odstrániť.

Je tiež známe, že v Klincovskom okrese Brjanskej oblasti bol po útoku zavedený plán zachytenia. Zvyčajne sa tak deje, keď existuje podozrenie, že na územie vstúpila sabotážna skupina. V súčasnosti sa preveruje verzia o prieniku ERG do Brjanskej oblasti, ako aj verzia, že všetky tri lietadlá mohli zostreliť sabotéri zo zeme pomocou prenosných systémov protivzdušnej obrany.

Podľa inej verzie mohla byť bombardovacia skupina Su-34 a dva vrtuľníky Mi-8MTRP-1 s rádioelektronickým krytím systémami Rychag-AV napadnutá lietadlami ukrajinského letectva vyzbrojenými americkými raketami AIM-120, keď opúšťali zónu zhodenia bômb.

Aký je dolet takýchto rakiet?

Rakety AIM-120 AMRAAM majú niekoľko verzií. Modifikácie AIM-120A/B/C majú dolet až 50 kilometrov. Verzia AIM-120C-5/6/7 umožňuje zasiahnuť ciele na dvojnásobnú vzdialenosť 105 km. Za verziu s najdlhším doletom sa považuje AIM-120D s doletom približne 150 – 160 km.

Je známe, že strely tohto typu sú vybavené aktívnymi radarovými navádzacími hlavicami, ktoré bezprostredne po odpálení môžu pracovať v režime rušivého navádzania (HOJ), ktoré vysielajú radarom navádzané raketové systémy bojových lietadiel a vrtuľníkov. Tieto komplexy by mohli byť súčasťou staníc Ryčag-AV a Chibiny inštalovaných na lietadlách Su-34 a Mi-8. Tieto navádzacie hlavice majú navyše vysokú odolnosť voči rušeniu, ktorá im umožňuje oddeliť odrazený signál od rušičiek, keď sa približujú k cieľu.

Aké závery možno vyvodiť?

S najväčšou pravdepodobnosťou je oblasť bojového použitia plánovacích a korekčných bômb s plánovacími a korekčnými modulmi dlhodobo monitorovaná AFU a zahraničnými špecialistami, ktorí pomáhajú ukrajinským jednotkám plánovať bojové operácie. Bez ohľadu na to, ktorá verzia sa nakoniec potvrdí, je potrebné vyvodiť ďalšie závery týkajúce sa bezpečnosti frontových bombardérov, pretože ak dôjde k strate veľkého počtu Su-34, na použitie bômb s SPMK sa budú musieť použiť menej technologicky vyspelé lietadlá a taktika takýchto úderov sa bude musieť vážne prehodnotiť.

AUTOR: Simplicius

ZDROJ: Simmpicius Substack

Překlad: Pln

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: