Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Premiér Robert Fico avizuje zmenu Trestného zákona a Trestného poriadku, ktorý má výrazne obmedziť možnosti polície a Úradu špeciálnej prokuratúry politicky zneužívať trestné právo.

Personálne rozhodnutia nového ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) voči policajným vyšetrovateľom – tzv. čurillovcom a bývalému policajnému prezidentovi Štefanovi Hamranovi sú správne a nevyhnutné. Vo videu zverejnenom na sociálnej sieti to vyhlásil premiér Robert Fico (Smer-SD). Tvrdí, že nejde o revanš.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Je podľa neho fakt, že Hamran vedel o všetkých “špinavostiach” čurillovcov a aj s nimi súhlasil. “Do akej miery je trestne zodpovedný za zneužívanie svojich právomocí, musia rozhodnúť orgány činné v trestnom konaní,” dodal s tým, že preňho všetko skončilo keď sa dozvedel, že Hamran nestojí na čele Policajného zboru.

Fico avizuje zmenu Trestného zákona a Trestného poriadku, ktorý má výrazne obmedziť možnosti polície a Úradu špeciálnej prokuratúry politicky zneužívať trestné právo. “Máme záujem o tejto novelizácii rokovať s Európskou komisiou, čo bolo prijaté s porozumením,” uviedol predseda vlády.

Vo zverejnenom videu tiež potvrdil, že formulujú programové vyhlásenie vlády. Podotkol, že keďže musí byť dohodou medzi stranami Smer-SD, Hlas-SD a SNS, tak potrebujú na zostavenie programu asi dva týždne.

“Vládny program bude vo svojej podstate veľmi jednoduchý. Aby ľudia na konci volebného obdobia mohli konštatovať, že sa majú lepšie a žijú pokojnejšie a bezpečnejšie, ako teraz na sklonku roka 2023,” doplnil Fico.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d