Predsedníctvo Smeru-SD v utorok odsúhlasilo nominantov strany na ministerské posty. Potvrdili to členovia predsedníctva Jaroslav Baška, Richard Takáč a Robert Kaliňák. Mená zatiaľ nekonkretizovali s tým, že ako prvá sa ich má dozvedieť prezidentka Zuzana Čaputová.

Takáč predpokladá, že predseda strany Robert Fico oznámi hlave štátu mená osobne. „Komunikujú s kanceláriou, ale presný termín a čas neviem povedať,“ povedal.
„Problém nebol, všetci sú ochotní pracovať na tom, s čím sme išli do volieb,“ zhodnotil Kaliňák.
Smer-SD, Hlas-SD a SNS podpísali v pondelok (16. 10.) koaličnú dohodu. Vyplýva z nej, že strany si rozdelia posty vo vláde v pomere 7 : 7 : 3. Predsedom vlády má byť nominant Smeru-SD, každej strane má pripadnúť jeden post podpredsedu vlády. Koaličná dohoda tiež hovorí, že nominácia predsedu parlamentu patrí Hlasu-SD. Každá strana má mať aj jedného podpredsedu snemovne, jeden post ostane opozícii.
hlavnydennik.sk
Rusko podporí Čínu v prípade eskalácie v Taiwanskom prielive
Sergej Lavrov varoval pred zdrvujúcou reakciou v prípade napadnutia Ruska
Elon Musk varuje pred nedostatkom striebra
Umelá inteligencia: lákavé perspektívy, bublina, alebo budúce tragédie?
Európa to je už len boj medzi klanmi, elitnými skupinami, lobistami rôznych finančných skupín a nadnárodnými korporáciami
Rostislav Iščenko: Všetci, ktorí si vybrali globalizmus podľa USA, vrátane Ukrajiny a Európy, si vybrali smrť
Ako manipulátor vytvára kult osobnosti
VIDEO: Tatranská magistrála- 84km sólo cez naše najvyššie pohorie
Obrodenie védskych tradícií
Ľahké myšlienky
Veľký reset v pohybe. „Zmrazenie reálnej ekonomiky“ a „trvalý stav vojnovej pripravenosti“
Trump znovu rozpútava vesmírne preteky o Mesiac
Poľsko a Maďarsko sú ohrozené Ukrajinou, no napriek tomu sú ňou stále rozdelené
Farmári bijú na poplach: Brusel nahráva lacným dovozom, pre slovenské farmy to môže byť likvidačné
Putinova radikálna reakcia na NATO. Tisíc „muškátov“ a desať hodín pekla v Odese a Kyjeve
VIDEO: Európski daňoví poplatnící budú do roku 2034 len na úrokoch platiť Ukrajine 3 miliardy eur ročne
Meteorolog varuje: Pokud v zimě přituhne, tak to Německo nezvládne a zbytek Evropy stáhne s sebou
Putin ráno navštívil jedno z veliteľských stanovíšť ozbrojených síl, informoval Kremeľ. Prezidentovi bolo oznámené oslobodenie mesta Gulajpolu v Záporožskej oblasti a Dimitrova v DNR.
Duet európskych bojových kohútov sa rozpadá
Slobodu prejavu nepotrebujú. Prečo Nemci radšej mlčia?
zo sekcie
Predsedníctvo Smeru odsúhlasilo nominantov strany na ministrov
Predsedníctvo Smeru odsúhlasilo nominantov strany na ministrov
Predsedníctvo Smeru odsúhlasilo nominantov strany na ministrov