Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Záhada Mazákovho vzdelania. Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák, ktorého tam dostal plagiátor Igor Matovič, má taktiež „problémy“ s jedným zo svojich titulov.

Upozornil na to portál Plus7 Dní. tento článok by sa kľudne mohol volať i „ako prísť k titulu bez dizertačky.“

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Záhada Mazákovho vzdelania

Na začiatok si pripomeňme, že nominant Matoviča a Kolíkovej, blízky priateľ ešte stále špeciálneho prokurátora Lipšica, sa na verejnosti opakovane vyjadroval k ľuďom, ktorí boli preukázateľnými plagiátormi, či inými podvodníkmi so vzdelaním.

Prof. JUDr. Ján Mazák, PhD., získal medzinárodne uznávaný akademický titul doktor, teda PhD., v roku 2002 na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

„Podľa záznamov univerzity ňou mala byť kniha vydaná už v roku 1997 v komerčnom vydavateľstve. Kniha sa volá Zabezpečovacie prostriedky v civilnom procese,“ informuje Pluska. Pre ktorú dekan Praf Ba Eduard Burda uviedol:

.„V spisoch o udelení titulu PhD. profesorovi JUDr. Jánovi Mazákovi, PhD., sa nenachádza žiadny doklad o tom, že by profesor Mazák na univerzite absolvoval dizertačnú skúšku. A na otázku, ako je to možné, nepoznám odpoveď,“ uviedol dekan právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Eduard Burda.

Zrazu sa mlčí..

Samotný „právny expert“ Mazák sa novinám vyjadril tak, že „sa majú obrátiť na danú fakultu.“ Pánovi predsedovi, ktorý sa viac ako rád vyjadruje ku všetkému, aj k tomu, k čomu by sa nemal, zrazu teda „akosi došli slová.“

Otázkou je, prečo by pán mazák reagoval takto, keby s jeho dizertačnou prácou nebol problém. Zaiste by uviedol, že „je tam a tam.“

Výnimočný

Plus 7 Dní však zašla ešte ďalej a poukázala na zaujímavosti týkajúce sa ostatných titulov pána profesora.

„Celkovo mal Ján Mazák asi obrovské šťastie pri získavaní titulov. Podľa štandardu by si mohol po získaní doktorátu urobiť docentúru. Tú mal však skôr než titul PhD.

Habilitačné konanie ukončil už v roku 1997 na Právnickej fakulte UPJŠ v Košiciach. Ako to dokázal? Vedecká rada fakulty mu udelila výnimku. A zrejme nie jednu.

Podľa podmienok pre habilitáciu musel uchádzač absolvovať jeden zahraničný študijný pobyt v rozsahu tridsiatich dní. Nie však Ján Mazák.

Z jeho spisu vyplýva, že v máji 1986, teda vyše desať rokov pred začatím habilitačného konania, absolvoval desaťdňový zahraničný študijný pobyt na inštitúte výskumu súdneho práva vo Varšave, ktorý spojil s účasťou na európskom seminári o komputerizácii v justícii,“ uviedli kolegovia.

Zdá sa, že pán predseda, ktorý sa roky pasuje za „etalón slušnosti, morálky a práva,“ by zrejme mal čo vysvetľovať. Možno predstúpi pred verejnosť a povie niečo na štýl, že „Záleská s Tódovou sú rodina, preto ich chráni Ústava a tak sa verejnosť, ani novinári nemajú „nič pýtať“ a majú túto „rodinu“ rešpektovať..

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d