Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Predseda brannobezpečnostného výboru Gašpar o zmenách v polícii, trestnej činnosti čurillovcov, politizovaní Policajného zboru Hamranom & spol. a potrebe reformy trestného poriadku, aby sa v budúcnosti zabránilo zneužívaniu trestného zákona v politickom boji

Novozvolený poslanec za stranu Smer-SSD, predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, bývalý prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar sa v rozhovore pre reláciu „Diskusia na palete“ vyjadril k aktuálnej spoločensko-politicko-bezpečnostnej situácii.

Tibor Gašpar na úvod opísal zmiešané pocity zo svojho nového pôsobiska, ktorým je slovenský zákonodarný zbor – nepríjemne ho prekvapila nízka politická kultúra, ktorú hneď v prvý deň predviedol poslanec Matovič. Pripustil, že pri vstupe na kandidátky by sa mali budúci politici preukazovať lekárskym osvedčením, že sú psychicky spôsobilí vykonávať ústavné funkcie. Na svojom novom poste by chcel okrem iného prispieť k tomu, aby sa zabránilo politizácii polície, ktorej sme boli svedkami v minulom volebnom období. Hovorí tiež o organizačných zmených na najvyšších poschodiach policajného zboru. Vyjadruje sa k pozastaveniu služby v prípade šiestich policajných vyšetrovateľov a operatívnych pracovníkov z tímu Očistec a podčiarkuje, že sú na to viac ako pádne dôvody.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Spomína i potrebu odbornej novelizácie trestnoprávnych predpisov. Komentuje prípad občana Jozefa Hambálka, ktorého bývalá moc označila za “ruského agenta”, pričom bezprecedentne zasiahla do jeho ústavných práv. Ako povedal, je to niečo, čo sa “podobá Balkánu” a zdôraznil, že to nebol jediný prípad deformácie právneho štátu. Spomenul aj pôsobenie médií a politických mimovládok, financovaných zo zahraničia, ktoré výrazne ovplyvňujú verejnú mienku a vnútornú politiku Slovenska.

Prihovára sa za legislatívnu reguláciu médií v záujme názorovej vyváženosti v spravodajstve, ako aj činnosti mimovládok. Zhodnotil samit EÚ, na ktorom sa zúčastnil aj novovymenovaný premiér Robert Fico. Ocenil, že v Bruseli tlmočil všetky názory a stanoviská, o ktorých hovoril pred voľbami – napríklad, že sme za mier na Ukrajine a sme proti sankciám, ktoré v prvom rade poškodzujú nás. Podľa neho je možné, že sa k slovenským postojom začnú pripájať aj iné európske krajiny. Pripúšťa, že diverzifikácia energetických zdrojov je správna, ale nechápe, prečo by sme sa mali odpojiť od plynovodu len preto, že je ruský. Odpovedá aj na otázku, ako sa bude riešiť aktuálna situácia s migrantmi na Slovensku.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Diskusia na palete / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d