Slovanské Noviny

1. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Predčasné parlamentné voľby na Slovensku úplne zatienili viaceré významné udalosti doma či vo svete. Medzi také rozhodne patrila aj Mníchovská zrada, ktorá sa udiala na konci septembra a výrazne zasiahla do československých dejín. Žiaľ, na Slovensku si na tento významný, ale smutný“ míľnik našej histórie takmer nikto nespomenul.

Kto naň nezabudol bol exminister spravodlivosti, expredseda Najvyššieho súdu a budúci kandidát na post prezidentka Štefan Harabin. V statuse vybral vyjadrenie z brífingu hovorkyne ruského ministerstva zahraničných vecí M. V. Zacharovovej, ktorý predniesla 27. septembra, a ktorým svet upozornila na to, že 30. septembra si pripomíname 85. výročie Mníchovskej zrady. „V noci z 29. na 30. septembra 1938 v Mníchove podpísali britský a francúzsky premiéri Chamberlain a Daladier za sprostredkovania šéfa fašistickej vlády Talianska Mussoliniho dohodu s Hitlerom o odovzdaní Sudetskej oblasti Československa Nemecku,“ pripomínajú Zacharovová a Harabin v úvode statusu.

Na tomto zločinnom rozdelení suverénneho európskeho štátu sa zúčastnili aj Poľsko a Maďarsko.Štefan Harabin, exminister spravodlivosti a expredseda Najvyššieho súdu

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Na tomto zločinnom rozdelení suverénneho európskeho štátu sa zúčastnili aj Poľsko a Maďarsko – dodatky k hlavnému textu dohody predpokladali „vyriešenie problému poľskej a maďarskej menšiny v susednej krajine do troch mesiacov“. Neskôr si Varšava a Budapešť urvali „lákavé kúsky“ Československa – Těšínsku oblasť, Zakarpatskú Ukrajinu a časť Slovenska,“ konštatuje sa ďalej s tým, že poľská vláda bola taká netrpezlivá, že to vyvolalo zmätok aj v západnom establišmente – ako obrazne poznamenal Churchill, Varšava „sa zúčastnila na lúpeži a zničení československého štátu s chamtivosťou hyeny“. Treba zdôrazniť, že Británia a Francúzsko boli v tom čase s Československom spojené spojeneckými zmluvami.

Nesú teda morálnu zodpovednosť za pošliapanie jeho suverenity a územnej celistvosti. „Ide o klasický príklad katastrofálnych dôsledkov, ku ktorým môže viesť nerešpektovanie noriem medzinárodného práva západnými krajinami a viera vo vlastnú výnimočnosť. Dátum 30. september 1938 si Západ radšej vôbec nepripomína. Londýn ani Paríž sa doteraz oficiálne neospravedlnili Čechom ani Slovákom za zločin spáchaný na ich štáte. Sme presvedčení, že Londýn a Paríž musia uznať zodpovednosť za udalosti spred 85 rokov. Dnes, keď „kolektívny Západ“ podporuje zločinecký režim v Kyjeve, by mala Mníchovská zrada z 30. septembra 1938 slúžiť ako poučenie, ako môže dopadnúť pokus o koketovanie s nacizmom,“ končí Štefan Harabin svoj status, v ktorom pripomína veci, na aké si „demokratické“ západné štáty radšej ani nespomenú.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d