Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

To sa nedá pochopiť bez poznatkov psychológie.

Už mnoho rokov sa ako psychológ a pedagóg snažím v duchu svojho učiteľa psychológie, vzhľadom na nevýslovné utrpenie, ktoré ľudia spôsobujú svojim blížnym, poukázať na to, že ľudstvo musí prijať výsledky psychologického výskumu, s cieľom vytvoriť život hodný ľudských bytostí a ukončiť nevýslovné utrpenie ľudí na celom svete.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Až keď skutočne pochopíme, ako sme sa výchovou našich rodičov a učiteľov v detstve stali, ako sme sa naučili poslúchať ich a všetky ostatné autority a uvedomením si, že tieto skúsenosti si nesieme ako balast do dospelosti, uvidíme samých seba, našich blížnych a celý spoločenský poriadok v inom svetle a pochopéme, prečo ľudia môžu robiť svojim blížnym to, čo robia každý deň bez väčších škrupúľ.

Barbarstvo počas celosvetovej kolonizácie minulých storočí a hrôzy dvoch svetových vojen a všetkých ostatných vojen nám mali objasniť, ako my ľudia bez výnimky reagujeme na príkazy „svetových vodcov“, takzvané autority, ktoré sú presiaknuté duchom násilia a aká katastrofa sa z každého z nich vyvinie.

Ako bdelí a racionálni občania, ktorí chcú žiť v mieri a slobode, by sme nemali byť vydaní na milosť a nemilosť tomuto zdanlivo nevyhnutnému „osudu“. Nikdy však nie je neskoro dospieť k tomuto základnému poznaniu, že bez psychológie a nášho sebauvedomenia bude príslušná katastrofa pokračovať vo svojom priebehu a skončí len „nemysliteľne“.

Rudolf Hänsel

O autorovi: Dr. Rudolf Lothar Hänsel je školský rektor, pedagogický vedec a kvalifikovaný psychológ. Po ukončení vysokoškolského štúdia sa stal akademickým učiteľom vzdelávania dospelých. Ako dôchodca pracoval ako psychoterapeut vo vlastnej praxi. Vo svojich knihách a odborných článkoch vyzýva k uvedomelej etickej a morálnej výchove k hodnotám, ako aj k výchove k verejnému blahu a mieru.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d