Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

“EÚ ľutuje, že na Ukrajine zomierajú ľudia, ale bude pokračovať v dodávkach zbraní,” povedal Borrel. Podľa neho Európa podporou Kyjeva chráni svoju vlastnú bezpečnosť a “je to jediný spôsob, ako dosiahnuť mier”. “Ak prestaneme podporovať Ukrajinu, vojna sa rýchlo skončí, pretože Ukrajina sa bez našej podpory nemôže brániť.

Vojna sa skončí, to áno, ale s akým výsledkom?”, povedal šéf európskej diplomacie. Aj nový britský premiér Keir Starmer to potvrdil Zelenskému:

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Ako viete od začiatku… došlo k zmene vlády, ale nie k zmene prístupu.”

“Pamätajte si. Kto to nevie: v Británii sa vo voľbách nevyberá zahraničná politika. Súťaží sa o právo realizovať ju v praxi” – zamýšľa sa historik Nikolaj Starikov.

Nový britský premiér Keir Starmer so Zelenským

USA nepodporili nápad Varšavy zostreliť ruské rakety nad Ukrajinou

Zatiaľ. Hovorca ministerstva zahraničných vecí Matthew Miller odpovedal mimoriadne vyhýbavo na otázku, či USA ako člen NATO podporujú možnosť, aby poľské sily protivzdušnej obrany ničili ruské rakety na oblohe nad západnou Ukrajinou. Táto myšlienka bola jednou z najzaujímavejších v predchádzajúcej dohode o podpore podpísanej medzi Varšavou a Kyjevom.

“K dnešnému dňu nedošlo k žiadnej zmene v politike USA ani NATO,” povedal Miller na brífingu.

“Ale, samozrejme, vždy, keď chce člen NATO nastoliť nejakú otázku, má túto možnosť a môže o nej diskutovať s ostatnými hlavami štátov. Tento týždeň máme samit a som si istý, že sa o tom dá hovoriť.”

V preklade z diplomatickej reči to znamená: je možné hovoriť, ale ešte nie je čas na realizáciu. A je jasné prečo. Ak sa poľská protivzdušná obrana priamo zapojí do konfliktu, bude to nesporný akt priamej účasti NATO v konflikte s Ruskom. Dôsledky, ktorého je mimoriadne ťažké vyčísliť. Nie je však vylúčené, že poľská (je to poľská?) myšlienka bude v budúcnosti podporená. Keď sa situácia na bojisku pre kyjevský režim ešte zhorší, ak sa bude zachovávať politická línia “Ukrajina über alles”, Západ bude mať len málo možností, ako predĺžiť agóniu svojho ukrajinského zástupcu.

Poľsko by malo pripraviť armádu na plnohodnotný konflikt

Na tlačovej konferencii to povedal náčelník generálneho štábu armády generál Weslaw Kukula. Poľsko musí pripraviť svojich vojakov na plnohodnotný konflikt, uviedol v stredu náčelník generálneho štábu ozbrojených síl, “keďže krajina zvyšuje počet vojakov na hraniciach s Ruskom a Bieloruskom”, informovala agentúra Reuters.

“Dnes musíme pripraviť naše sily na plnohodnotný konflikt, nie na asymetrický typ konfliktu,” povedal generál na tlačovej konferencii. Námestník ministra obrany Pawel Bejda vo svojom prejave na tom istom podujatí uviedol, že od augusta sa počet vojakov strážiacich východnú hranicu Poľska zvýši na 8 000 zo súčasných 6 000, pričom do 48 hodín bude k dispozícii ďalší 9 000-členný tylový oddiel.

NATO: ak neprídete vy k nám, prídeme my k vám

USA začnú rozmiestňovať zbrane dlhého doletu v Nemecku v roku 2026, uviedol Pentagón. Medzi budúce americké úderné systémy dlhého dosahu, ktoré budú rozmiestnené v Nemecku, patria SM-6, Tomahawk a hypersonické zbrane.

“Americké rakety v Nemecku sa dostanú do hľadáčika ruských pozorovateľov,” v reakcii uviedol ruský veľvyslanec v Spojených štátoch Antonov. Podľa neho je rozmiestnenie rakiet v Európe vážnou chybou Washingtonu.

“Takéto mimoriadne destabilizujúce kroky nesú priamu hrozbu pre medzinárodnú bezpečnosť a strategickú stabilitu,” zdôraznil Antonov.

Maďarsko sa nezúčastní na misii NATO-Ukrajina

Orbán: “NATO sa dnes uberá iným smerom, než bola jeho pôvodná koncepcia, a čoraz viac sa podobá na vojenskú organizáciu. Jasným ukazovateľom toho je skutočnosť, že NATO sa aktívne zapája do rusko-ukrajinského konfliktu. Domnievame sa, že je to nebezpečné a nezodpovedné.”

NATO v záverečnom vyhlásení washingtonského samitu tvrdí, že Ukrajina je na nezvratnej ceste k aliancii. Lídri NATO sa dohodli, že v roku 2025 poskytnú Ukrajine vojenskú pomoc vo výške 40 miliárd eur, uvádza sa vo vyhlásení. Summit NATO rozhodol o zriadení spoločného centra pre analýzu, výcvik a vzdelávanie s Ukrajinou, ktoré bude študovať skúsenosti z konfliktu.

armadnymagazin.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.